Hmm, ako začať. Snáď ohliadnutím sa späť na doterajšie obdobie existencie portálu CinemaView.sk. Začalo to už pred viac ako dvoma rokmi, keď sme sa spolu s Erikom Kapsdorferom a mojím bratom rozhodli, že sa do toho pustíme (no skôr som ich do toho možno donútil;).

Po rôznych peripetiách sa nám to nakoniec podarilo dať dokopy a prvý článok vyšiel 28. augusta 2004. Zhodou okolnosti som ho písal ja a bol o filme Batman začína, ktorý som doteraz nemal možnosť vidieť:). Dátum vydania prvého článku poukazuje na to, že už sa blížia druhé narodeniny CinemaView.sk. Snáď to bude pekná oslava;). Využijem priestor aj na poďakovanie členom pôvodnej redakcie, ktorý sa už v jej radoch nenachádzajú, ale patrí im veľká vďaka za prácu, ktorú odviedli na začiatku, keď bol každý článok veľmi veľmi dôležitý. Ide hlavne o Danku Ogurčákovú, Tatianu Geletovú a aj Zuzanu Gondovú;). Takže v skratke, diky moc dievčatá:).

Začiatky boli veľmi ťažké a v podstate doteraz to nie je žiadna sranda. Až sa čudujem koľko sme toho vydržali. Zo začiatku to bola katastrofa (hlavne rok 2004). Stále sme na tom boli však lepšie a lepšie. Množstvo vydávaných článkov neustále rástlo, do redakcie sa nám dostali veľmi kvalitní autori. Za dva roky sme sa dostali na úroveň, ktorá je v každom smere neporovnateľná s prvým obdobím fungovania. Zásluhu na tom má veľmi veľa ľudí, veľkú časť z nich dodnes môžete vidieť na stránkach nášho portálu.

Teraz už ale prejdem k podstate tohto článku. Nebolo to ľahké rozhodnutie, ale viedlo ma k tomu viacero vecí. Rozhodol som sa odstúpiť z pozície šéfredaktora CinemaView.sk. Tie hlavné dôvody (povedzme, že pracovné) sú asi dva. Nemám na vedenie redakcie dostatok času a je to už vidieť. Druhý dôvod je asi taký, že nemám pocit, že ako šéfredaktor môžem ešte niečo pre CinemaView.sk urobiť. Ostatné dôvody si nechám, aspoň zatiaľ, pre seba;).

To však vôbec neznamená, že so CinemaView.sk končím úplne. Stále budem pôsobiť ako projektový manažér, čo mi vlastne zaberalo aj najviac z času venovaného CinemaView.sk v poslednej dobe. V najbližšom období sa chcem zamerať hlavne na dokončenie novej verzie portálu, na ktorej sa už usilovne pracuje. Ak to úspešne dokončíme, tak sa máte určite na čo tešiť;).

Vhodné by bolo aj povedať, kto sa ujme žezla po mne. Dočasne bude pôsobiť ako zastupujúci šéfredaktor náš veľmi plodný redaktor Pavol Tomčík. Ak sa osvedčí, slovíčko „zastupujúci“ pôjde rýchlo preč a stoličku šéfredaktora obsadí na veľmi dlhý čas. Nič iné ani koniec koncov neočakávam:).

A je tu záver môjho posledného editorialu. Čo takto na konci povedať? Ďakujem všetkým redaktorom a externým spolupracovníkom za poriadny kus odvedenej práce. Dúfam, že pod novým vedením sa vám bude dariť ešte lepšie:). S tými, s ktorými som nadviazal viac ako pracovné vzťahy budem predpokladám v kontakte aj naďalej, s inými tak často asi nie.

Všetkým vám držím prsty, hlavne tebe Paľo;). A vám čitateľom našim želám veľa chuti do čítania.