Po neuveriteľných štyroch mesiacoch som sa opäť dostal k písaniu editoriálu. Takáto periodicita nebola v mojom pôvodnom pláne, ale nedostatok času nedovolil inak. Za posledný štvrťrok prešiel portál CinemaView.sk poriadnu cestu, tak si to zrekapitulujeme, povieme si aj o zmenách, ktoré ako čitatelia nevidíte a pozrieme sa aj do budúcnosti.

Tou najvýraznejšou bola zmena grafiky. Tu snáď ani niet čo komentovať. Len pripomeniem, že sme podstatne upravili aj anotácie a pribudli k nim obrázky. Istých úprav sa dočkali aj články. Tu sa skĺbili názory niektorých čitateľov a aj naša vlastná úvaha a z bočných panelov boli odstránené všetky pri článkoch nepotrebné veci, ktoré pri čítaní pôsobili rušivo. V pravom panely sa objavili odkazy na trailery a súvisiace články.

Náš programátor/administrátor medzi tým pracoval na dôležitých úpravach systému. Celý kód bol prepísaný s cieľom zabezpečiť jeho validitu a zlepšiť optimalizáciu portálu pre vyhľadávače. To sa na moje osobné prekvapenie podarilo veľmi rýchlo. Validita a určitá optimalizácia kódu zabezpečili to, že nás fulltextové vyhľadávače lepšie indexujú, a tak sa k nám dostane oveľa viac nových čitateľov. Pripomeniem, že redakčný systém, ktorý používame je slovenský open source systém, v súčasnosti výrazne nami modifikovaný (takže za to, že bol nevalidný nemôžeme:).

Pribudla nám aj nová rubrika, ktorá si veľmi rýchlo našla množstvo čitateľov. Hovorím samozrejme o rubrike Tv Tipy. Ďalšie nové rubriky sú vo vysokom štádiu rozpracovania a minimálne jedna uzrie svetlo sveta ešte tento rok. Nič bližšie povedať nemôžem, lebo konkurencia nás pozorne sleduje:).

A čo budúcnosť? Snažíme sa redakciu doplniť o nových redaktorov a spolupracovníkov. Niekoľko naozaj výborných ľudí sa nám už podarilo zohnať a ich prvé články ste si už aj mohli prečítať. Máme trochu problém vyplniť niektoré rubriky (hlavne previews), dúfam teda, že sa nováčikovia osvedčia.

Momentalne intenzívne uvažujeme o vytvorení samostatného fóra, na ktorom by ste sa mohli o všeličom, čo sa týka filmu, porozprávať aj s našimi redaktormi. Pre nás je podstatné, či by ste o fórum mali záujem, preto prosím vyjadrite svoj názor. Samozrejme uvítame vaše názory na všetky stránky tohto portálu.