Išli by ste na rande skôr s votrelcom alebo s predátorom? Strávili by ste príjemný večer radšej s roztomilým E.T.-em alebo s krásnou mimozemšťankou Kim Basinger? Ach, tie ideály krásy! Pravdepodobne budete musieť upustiť z niektorých mier, aby ste pristúpili na vzťah s niekým z nasledujúcich postáv. Určite to však bude stáť za to.

Ufoni

5. Predátor

(Film: Predátor, Hrá: Kevin Peter Hall, Réžia: John McTiernan, Rok: 1987)

Istotne všetci poznáte príbeh výpravného filmu o parte dobrých chlapov, ktorí sa vybrali zachrániť akéhosi ministra, no stretli sa s nečakanou prekážkou z inej civilizácie. Pri tomto klasickom trháku si nikdy nemôžeme byť istí, či je skutočnou príšerou Dutch (Arnold Schwarzenegger) alebo samotný predátor. Ich krása je totiž na nerozoznanie rovnaká. Nevraviac o ich výzore potom, čo sa Dutch vyváľa v bahne, aby vďaka tomu unikol predátorovmu infračervenému zraku. Možno, keby Jean-Claude Van Damme bol býval vydržal na pľaci viac ako dva dni a uspokojil by sa s rolou bez uvedenia v záverečných titulkoch, z predátora by bol ešte väčší fešáčisko a posunul by sa o nejakú tu priečku vyššie.

Ideálne rande: Zoberte predátora do kina na najnovší Arnieho film, poplačte si spolu, zaspomínajte a potom sa ruka v ruke vyberte do parku kŕmiť holubov (priamo do jeho gágora, samozrejme).

Ufoni

4. Marťanská žena

(Film: Mars útočí!, Hrá: Lisa Marie, Réžia: Tim Burton, Rok: 1996)

Ladné boky, veľké prsia, blonďavé vlasy, zvodný pohľad, čo viac by ste mohli chcieť. V tejto pitoresknej paródií na mimozemské sci-fi filmy si vtedajšia Burtonova žena Lisa Marie zahrala drobnú, no pre fanúšikov určite zapamätateľnú úlohu Marťana prezlečeného za pôvabnú krásku. Pomocou ženských zbraní sa dostane do Bieleho domu, aby sa tu pokúsila o atentát na prezidenta. Ešte dodnes mám v očiach jej neodolateľný vzhľad a krásnu pohojdávajúcu chôdzu. V prípade tejto dámy však radšej nehľadajte vnútornú krásu, našli by ste tam totiž iba krvilačného zeleného Marťana.

Ideálne rande: Navrhujem taliansku reštauráciu, romantický stôl pri sviečkach a keď budete sať jednu špagetu každý z iného konca, zahoríte vášňou pri pohľade na jej nikdy nežmurkajúce oči. Pravdaže, či si to všimnete, bude záležať od veľkosti jej výstrihu.

Ufoni

3. E.T.

(Film: E.T. – Mimozemšťan, Hlas: Pat Welsh, Réžia: Steven Spielberg, Rok: 1982)

Na roztomilú postavičku zo Spielbergovho filmu zvyknú byť vysadené väčšinou deti, ale proti gustu žiaden dišputát. Napokon, každý máme svoju úchylku. Jeho tvár je vymodelovaná podľa tvárí básnika Carla Sandburga, fyzika Alberta Einsteina a mopslíka. Táto zvláštna kombinácia priviedla na svet skutočne exotické dielo, ktorého krása sa odzrkadlila v získaných miliónoch. Ešte roky po svojom vzniku neprestáva okúzľovať mnoho divákov. Napokon – hlbokomyseľnosť básnika, precíznosť a vynaliezavosť fyzika a prítulnosť psíka – kto z nás by odolal?

Ideálne rande: : Večer s E.T.-em strávte rozhodne niekde vnútri. Vonku by totiž hrozilo, že začne volať domov…

Ufoni

2. Celeste Martin

(Film: Krásna mimozemšťanka, Hrá: Kim Basinger, Réžia: Richard Benjamin, Rok: 1988)

Keby všetci mimozemšťania vyzerali tak, ako Kim Basinger, myslím, že sa na stretnutie s inými civilizáciami môžeme iba tešiť. Najskôr síce nevzdelaná v záležitostiach ľudských, no postupne nadobudne všetky potrebné vedomosti potrebné pre skutočnú ženu. Jej prvoradou úlohou je síce zachrániť vlastnú planétu, no prečo nepomôcť, keď nás čaká sladká odmena. Kto vie, možno mimozemšťania už skutočne lietajú na našu planétu a práve ich výzor je dôvod, prečo si ich americká vláda necháva iba pre seba…

Ideálne rande: Keďže ju Dan Aykroyd už dostatočne poučil ako to chodí v tomto svete, nemusíte ju našťastie vodiť do kníhkupectva oddelenie Vzťahy. Jednoducho, stačí vybrať sa na peknú lúku, natiahnuť deku a pozorovať hviezdy.

Ufoni

1. Votrelec

(Film: Votrelec, Hrá: Bolaji Badejo, Réžia: Ridley Scott, Rok: 1979)

Nejestvuje azda fanúšik sci-fi filmov, ktorý by nevidel film Votrelec. Svoj hrôzokrásny zjav dokázala táto unisex príšera dokonale využiť a stala sa jedným z dominantných kultov filmovej histórie. Treba uznať, že profesionálne odvedená práca švajčiarskeho maliara a sochára H. R. Gigera sa prejavila detailným spracovaním každej časti votrelcovho výzoru. Tak či onak, základným kameňom úspechu je, ako jeho zjav vyniká popri nádhernej Sigourney Weaver (pre nefanúšikov to platí hlavne naopak)

Ideálne rande: Vyhrejte veľkú vodnú posteľ, trochu ju natrite olejom, spolu sa zababušte do veľkej periny a budete sa cítiť ako v bruchu, z ktorého po skončení rande môžete nečakane a prekvapujúco vyskočiť.