Piráti Karibiku: Na konci svetaKeď sa v roku 2003 spojilo štúdio Disney s producentom najväčších akčných hitov posledných rokov Jerrym Bruckheimerom za účelom natočenia filmu o pirátoch, medzi filmovou verejnosťou prevládali obavy, aby sa z filmu nestal podobný prepadák ako Ostrov hrdlorezov (1995). No okamžite po uvedení filmu sa všetky obavy rozplynuli a Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly sa stali jedným z najväčších kasových trhákov roka. Pri nákladoch zhruba 100 miliónov dolárov film zarobil viac ako 650 miliónov. Ako to v Hollywoode býva zvykom, keď ma film úspech, musí sa natočiť pokračovanie a keďže mali Piráti obrovský úspech, rozhodli sa producenti natočiť rovno dve pokračovania naraz, ako tomu bolo aj pri natáčaní dvojky a trojky Matrixu, čím sa dosť ušetrilo na nákladoch a návratnosť vložených prostriedkov bola zaručená.

V lete minulého roka bola do kín nasadená druhá časť Piráti z Karibiku: Truhla mŕtveho muža. Tvorcovia sa držali osvedčenej schémy pre pokračovania, to znamená – všetkého viac. Badať to hlavne na vizuálnych efektoch, no film si udržal latku aj čo sa týka dobrodružnosti a zábavnosti a výsledkom boli tržby, ktoré presiahli 1 miliardu dolárov. Aj keby na tretích Pirátov neprišla ani noha, film ma na seba zarobené niekoľkonásobne. No je dosť pravdepodobné, že Piráti z Karibiku: Na konci sveta zarobia ešte viac, lebo vďaka tomu, ako sa skončila predošlá časť, budú diváci poriadne nažhavení na vyvrcholenie trilógie.

Piráti Karibiku: Na konci sveta Piráti Karibiku: Na konci sveta

Kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) totiž skončil v pazúroch morskej obludy Krakena, ktorú ovláda Jackov nepriateľ Davy Jones (Bill Nighy). A tak sa sformuje výprava na jeho záchranu, v ktorej okrem krásnej Elizabeth (Keira Knightley), jej snúbenca Willa (Orlando Bloom) a členov Jackovej posádky bude prekvapujúco aj kapitán Barbossa (Geoffrey Rush) – starý známy z prvej časti. Davy Jones však nebude ich jediným nepriateľom. Budú sa musieť vysporiadať aj s lordom Cutlerom Beckettom, ktorý vďaka tomu, že získal Davyho srdce, ho teraz má v hrsti. Jack sa v boji proti ťažkým protivníkom musí spojiť s ďalšími pirátmi z celého sveta, vrátane kapitána Sao Fenga (Chow-Yun Fat)…

Určite sa opäť máme na čo tešiť. Dej sľubuje veľa nových dobrodružstiev a určite si užijeme aj kopec srandy. K osvedčeným postavám pribudlo pár nových, ktoré dúfajme, film len obohatia. Perličkou bude člen skupiny Rolling Stones Keith Richards, ktorým sa Johnny Depp inšpiroval pre svoju rolu, čím vznikla zrejme najlepšia postava piráta v celej filmovej histórii a Richards si strihne práve otca Jacka Sparrowa. Tých, ktorým sa predošlé dva filmy páčili, tento rozhodne sklamať nemôže, takže nečakajte, kým film vyjde na DVD a už v žiadnom prípade na jeho uvedenie v TV a hor sa do kina, lebo jedine tam si naplno vychutnáte všetky tie skvelé vizuálne a zvukové efekty a veľkolepú výpravu.