Aj cez monitor vidím tie vaše prekvapené tváre. Priznám sa, ja som tiež pekne zaskočený. No je to tak. Žeby sa na Slovensku začínala nová éra? Éra rozmachu domácej filmovej scény? Tak či onak aspoň si priblížme čo nás to vlastne čaká.

Prvý z dvojice pripravovaných filmov nesie ľudový názov Muzika. Ide o adaptáciu prózy od Petra Pišťanka s rovnakým názvom ako film. Na spracovanie scenáru sa podujal Ondrej Šulaj a podľa vyjadrení hereckej časti sa mu vydaril, uvidíme však až na plátne. Aby som nezabudol film je už v plnom prúde natáčania a režíruje ho známy človek slovenského šoubiznisu Juraj Nvota. Čo sa týka obsadenia meno Nvota vystupuje aj medzi hercami, lepšie povedané medzi herečkami. Zahrá si v ňom totiž flegmatická a skvelá Dorotka Nvotová. Okrem nej uvidíme ešte napríklad Tatianu Pauhofovú, Ľubomíra Kostelného či Mareka Geišberga.

Čo sa týka žánru režisér tvrdí, že to bude komédia s vážnym nádychom. Ďalej hovorí, že to bude príbeh mladých ľudí, ktorí si prežívajú svoje osobné sklamania, pokušenia, podvody či nespútanú lásku. V poslednom období slovenskej a českej kinematografie často omieľané témy. Slušnou prácou sa však dá z toho vysekať veľa. Premiéra je stanovená zhruba na polovicu budúceho roka a pôjde o slovensko – nemeckú koprodukciu. Podpora vzišla aj zo strany ministerstva kultúry slovenskej republiky, tak klobúk dole.

O tom druhom zase zajtra.