Potom, čo videoherný Prince Of Persia zažil megaúspešný comeback, sa rozvírili fámy o jeho filmovej podobe. Projekt sa posúval ako horúci zemiak, až nakoniec skončil v rukách nikoho iného než Jerry Bruckeheimera, ktorý stoj čo stoj chce hru vidieť na plátne.

Po niekoľkonásobnom preložení, zrušení a znovu ohlásení filmovej verzie sa fanúšikovia teda konečne dočkali a 130 miliónová adaptácia hry s podtitulom The Sands of Time vtrhne do kín 10. júla 2009!

Pripomeňme si zápletku. Princ sa tu spojí s princeznou Farrah, aby zabránili diabolskej Cisárovnej (v hre ju zosobnila a ozvučila Monica Bellucci) vypustiť pustnú smršť ohrozujúcu cely svet. Situáciu však skomplikuje samotný Princ, keď nevedomky odomkne jej diabolsky vynález, Piesky času.

Za scenárom stojí autor novej hernej trilógie Jordan Mechner a Jeffrey Nachmanoff, ktorý ma na konte o.i aj katastrofický film Deň potom. Ako režiséra uvidíme experta na akčný žáner Michaela Baya, ktorý v týchto dňoch slávy prvé úspechy s najnovším počinom Transformers.

Film sa nachádza vo fáze castingov a čoskoro vám prinesieme ďalšie informácie.