• Ešte do konca roka sa má začať nakrúcať nový film Terryho Gilliama. Volať sa bude The Zero Theorem a uvidíme v ňom okrem iných Christopha Waltza (Nehanební bastardi, Carnage) a Matta Damona. O príbehu sa nič nevie, ale pôjde o hľadanie zmyslu ľudskej existencie. O veľký objav sa pokúsi počítačový hacker, ktorého stvárni práve Waltz.
  • A keď už spomíname Christopha Waltza, nedá sa nespomenúť jeho nasledujúci projekt. Ide o historickú drámu Reykjavik, v ktorej dostal úlohu Michaela Gorbačova. Hereckým partnerom mu bude Michael Douglas ako Ronald Regan. Ambiciózny projekt o dôležitom momente svetových dejín produkuje Ridley Scott. Podrobnosti čoskoro v samostatnej správe.
  • O pláne nakrútiť ženskú verziu Expendables sme už tuším písali. Medzi tým sa na tom začalo aj naozaj pracovať. I keď zatiaľ to nevyzerá na stretnutie starších ohňom ošlahaných akčných hrdiniek. Svoju účasť na projekte zatiaľ potvrdili Gina Carano (svoju premiéru na filmovom plátne si odbila pomerne nedávno, v Skrate) a Katee Sackhoff známa zo seriálu Battlestar Galactica. Čo z toho nakoniec bude uvidíme neskôr, zatiaľ sa pracuje len na scenári.
  • Kevin Costner rozbieha po viacerých slabých rokoch a skôr neúspešných filmoch svoju kariéru viac ako dobrým smerom. Objaviť by sa mal hneď v niekoľkých filmoch a pravdepodobne opäť aj v televízií (za westernovú minisériu Hatfields & McCoys získal Emmy). Budeme sa mu určite čoskoro viac venovať. Aktuálne bol obsadený do akčného thrilleru francúzsko-americkej koprodukcie. Snímka nemá ešte potvrdený názov, ale pracuje na nej Luc Besson a režírovať bude McG (Terminator Salvation). Costner stvárni smrteľne chorého agenta CIA, ktorého tesne po odchode do dôchodku tajná služba opäť kontaktuje s ponukou, ktorá sa ťažko odmieta. Dajú mu experimentálnu drogu, ktorá ho môže vyliečiť, má však pre nich do troch dní niekoho zabiť. Droga však vyvoláva silné halucinácie, čo mu dosť sťažuje misiu i situáciu v rodine.
  • Všetkým dobre známa Biela veleryba Hermana Melvillea sa čoskoro dočká scifi spracovania. Postará sa o to dvojica britských tvorcov, režisérka Lynne Ramsay a scenárista Rory Kinnear, ktorý stoja za úspešným thrillerom Musíme si pohovoriť o Kevinovi. Ich nový spoločný projekt ponesie názov Mobius a bude o samozrejme o egoistickom pomstychtivom kapitánovi vesmírnej lode, ktorý riskuje všetko, aj svoju posádku, aby ulovil zvláštne stvorenie. Kredit majú obaja tvorcovia momentálne vysoký, takže snáď si ho nepokazia nejakou blbosťou. O výsledku sa však nebudeme môcť presvedčiť skôr ako o dva roky.
  • Snímka Taken, u nás v kinách pod názvom 96 hodín, je jedným bude mať čoskoro aj druhé pokračovanie. Tržby boli totiž také vysoké, že tomu Luc Besson mohol len ťažko odolať. Uvidíme s čím scenáristi prídu, lebo ďalšie preváranie toho istého námetu pôjde už len veľmi ťažko, čoho sa odmieta zúčastniť aj predstaviteľ hlavnej postavy Liam Neeson.