Dlhoočakávaný celovečerný debut režiséra Mira Rema, ktorý sa do širšieho povedomia dostal napríklad krátkometrážnym dokumentom Arsy-Versy, bude mať už o niekoľko dní svetovú premiéru na 49. medzinárodnom filmovom festivale Karlovy Vary.

83 minútovú snímku Comeback nakrúcal niekoľko rokov za múrmi väznice v Ilave. Témou filmu sú recidivisti:

„Po rokoch strávených v najstráženejšej väznici na Slovensku ste opäť vonku. Pravidelný niekoľkoročný nariadený režim sa zo dňa na deň mení. Viete, že postaviť sa na vlastné sa nepodarilo nikomu z cely. Tých pätnásť, dvadsať rokov človeku chýba. Vyjdete von a nemáte vlastne nič. V base ste nezarobili ani korunu. Stratili ste domov, rodinu. Ste slobodný, ale neviete čo robiť. Neviete ako domov. Domov, o ktorý ste asi aj tak za tie roky prišli. Vaši bývalí kamaráti, už majú postavenie, prácu, bývanie, ženu, deti a vy začínate znova odznova. Vonku pozeráte ako puk na všetko nové, ženy, autá, smartfóny, móda. Všetko je iné, len vy ste taký ako predtým. Ako dobehnúť zameškané? Žiadate o prácu, ale register trestov máte dlhý ako blok z Tesca. Vašim domovom sa stala basa. “ (oficiálny text k filmu)

Premiéra filmu prebehne 6. júla v rámci Súťaže dokumentárnych filmov. Do slovenských kín sa Comeback dostane 14. októbra.