Clint Eastwood vo filme Pašerák © Warner Bros. Clint Eastwood vo filme Pašerák © Warner Bros.

Režisérsky a herecký nezmar Clint Eastwood sa púšťa do ďalšej výzvy. Do svojho najnovšieho projektu si vybral scenár, po ktorom poškuľovali viaceré hollywoodske esá. Inšpiráciou pre jeho nový film Cry Macho je novela z roku 1975 od Richarda Nasha. Tá bola pôvodne filmovým scenárom, lenže žiadnemu z filmových štúdií sa nezdal nápad dostatočne dobrý. Nash ho preto vydal ako novelu a čoskoro po ňom chcelo siahnuť viacero štúdií. Odkúpené práva však napokon neboli pretavené do filmu.

Ďalšiu šancu dostal film v roku 1991. V hlavnej úlohe sa mala predstaviť hviezda Čeľustí Roy Scheider. Štáb dokonca začal produkciu v Mexiku, tá však veľmi rýchlo skončila. V roku 2011 bol na hlavnú rolu dokonca pripravený aj Arnold Schwarzenegger. Mal to byť jeho veľký návrat na plátna po tom, čo skončil vo funkcii guvernéra amerického štátu Kalifornia. Arnold mieni, Hollywood mení a tak ani z tohto pokusu film nebol.

Dobrý, zlý a škaredý © United Artists

Teraz to však Eastwood myslí vážne a dokonca už hľadá vhodné lokácie pre zábery do pripravovanej novinky. Tá, ak sa všetko podarí, má ísť do kín v zime budúceho roka. Cry Macho rozpráva príbeh hviezdy ródea v dôchodku, ktorá prijme pracovnú ponuku od svojho bývalého šéf. Domov do amerického Texasu má dostať jeho syna. Ten je s matkou alkoholičkou v Mexiku a jeho otec mu chce zabezpečiť lepší život. Počas cesty starý pán spomína na svoje hviezdne roky a spolu s mladíkom si vymieňajú vedomosti a navzájom sa učia o živote. A, ako napovedá názov, zrejme pôjde o poriadne dojímavú cestu a aj ten najväčší mačo si poplače.

Clint Eastwood sa do výroby púšťa vo veku 90 rokov. Takmer 7 dekád patrí medzi hollywoodske hviezdy pred aj za kamerou. Úspechy získal ako herec aj režisér, okrem iných aj dvoch Oscarov za najlepšiu snímku, s filmami Nezmieriteľní a Million Dollar Baby.