Kliatba mesačného údoliaKeď malej Márii zomrie otec zanechá ju celkom samú a opustenú. Spolu so svojou vychovávateľkou tak musí opustiť blahobyt centra Londýna a začať svoj nový život na vidieku u čudáckeho strýka Benjamina, ktorý navyše ani sám nevie, že malá Mária existuje. Po príchode na jeho nádherný statok objaví magický svet údolia, kde je Mesiac väčší ako kdekoľvek na svete. Spozná strýkových nepriateľov, ktorí ju unesú a uväznia na svojom temnom zámku. Postupne sa začnú diať naozaj čudné veci a Mária veľmi skoro zistí, že je poslednou princeznou, ktorá sem prišla, aby zachránila Mesačné údolie pred prastarou kliatbou. Do najbližšieho splnu bude musieť nájsť čarovné perly, ktoré nikto už stáročia nevidel, a skôr než Mesiac zapadne za horizont ich vrátiť moru. Pri svojom pátraní nebude sama, ochráni ju čierny lev a cestou ju povedie biely jednorožec.

Kliatba Mesačného údolia je čarovný fantazijný príbeh pre každého diváka plný mystických bytostí, nádherných prostredí a špeciálnych efektov. Je nakrútený na motíve klasickej rozprávky Malý biely koník autorky Elizabeth Goudge.

Je plná mágie a dobrodružstva, ale zároveň aj temna a zlých síl, ktoré pomaly ničia Mesačné údolie a ak sa nestane zázrak svoju skazu čoskoro dokončia.Autorka knihy Elizabeth Goudge za ňu získala prestížne ocenenie Carnegie Medal. Magický príbeh si získal srdcia miliónov čitateľov po celom svete. Zrežírovať sa ho rozhodol Gabor Csupo (Most do krajiny Terabithia), ktorý do hlavnej úlohy obsadil hviezdu fantasy Zlatý kompas Dakotu Blue Richards.