Pre dnes veľmi obľúbeného Christiana Balea sa spolu s koncom Temného rytiera končí jedna etapa hereckej kariéry, ktorá ho vyniesla na rebríčku popularity naozaj veľmi vysoko. Aj keď ešte nie je isté, ako to s jeho účinkovaním v ďalších prípadných filmoch o Batmanovi dopadne, nikdy nevsadil všetky karty len na jedného koňa a nenechal sa tak zaškatuľkovať. Pokým v čase uvedenia prvého dielu temnej trilógie sa o ňom hovorilo ako o vychádzajúcej hviezde, dnes, o sedem rokov neskôr, je isté, že patrí do prvej hereckej ligy.

A tak aj vyzerajú jeho aktuálne rozpracované projekty. V budúcom roku by sa mal objaviť hneď v troch snímkach. Všetky budú mať naozaj nadupané obsadenie. Najbližšie k dokončeniu je zrejme thriller Out of the Furnace, ktorý režíruje málo známy Scott Cooper. Zaujímavé je však to, že ho produkujú bratia Ridley a Tony Scott a Leonardo DiCaprio. V príbehu o dvoch bratoch, ktorých zlá ekonomická situácia privedie na cestu zločinu, hrajú po boku Christiana Balea aj Forest Whitaker, Casey Affleck, Zoe Saldana a Woody Harrelson.

Pri ďalších dvoch filmoch sú informácie trochu mätúce. Oba by totiž mali pochádzať z pera Terrencea Malicka, ktorý ich samozrejme aj režíruje. Okrem Christiana Balea sa v oboch majú objaviť aj Natalie Portman, Cate Blanchett a už divákmi zabudnutý Wes Bentley (Americká krása, 1999). Potvrdené je zatiaľ prebiehajúce nakrúcanie romantickej drámy Knight of Cups. Malick je však veľký tajnostkár, a tak v podstate nič viac nevieme. Obdobné je to so zatiaľ nepomenovanou drámou z hudobného prostredia. Odohrávať sa bude na austinskej hudobnej scéne a pôjde o ľúbostné trojuholníky, zradu, obsesie a tak podobne. Okrem uvedenej štvorice sa v snímke objavia aj Ryan Gossling a Rooney Mara. Takže sa nám tu rysuje ďalšia veľmi zaujímavá kombinácia hercov.

Christian Bale pred pár dňami oznámil, že zvažuje svoju účasť v projekte The Creed of Violence. Ide o adaptáciu rovnomenného westernového románu Bostona Terana z roku 2010. S westernami má už Bale svoju skúsenosť (naposledy 3:10 vlak do Yumy) a zaujímavé je, že to nie je jediný westernový projekt, na ktorom sa v Hollywoode pracuje. Tento žáner nám ako keby pomaličky ožíval. Príbeh sa bude odohrávať v roku 1910 a Bale stvárni pašeráka zbraní Rawbona, ktorého zajme vládny agent Lourdese a využije ho na to, aby sa dostal do Mexika, kde práve prebieha revolúcia. Lourdese má s ním však aj svoj osobný problém. Režírovať bude Todd Field, ako režisér známy najmä vďaka filmu Malé deti (Little Children, 2006). Nakrúcanie je naplánované na budúci rok a premiéra na rok 2014.