Ma Rainey's Black Bottom © Netflix Ma Rainey’s Black Bottom © Netflix

Nedávno zosnulého herca Chadwicka Bosemana, predstaviteľa Čierneho Pantera, čoskoro uvidíme v úlohe trumpetistu.

Chicago, rok 1927. Partia muzikantov čaká na Ma Rainey, speváčku, známu ako Matka Blues. V skúšobni vládne napätá atmosféra, pretože niektorí členovia majú iné ambície, ako len hrať druhé husle. Speváčka sa medzitým háda s manažérom. Odmieta, aby mal nad jej kariérou takú veľkú kontrolu, ako doteraz.

Takto sa začína film Ma Rainey’s Black Bottom, ktorý sa na Netflix dostane tesne pred Vianocami. Pozornosť púta nielen príbehom, ale aj obsadením. Matku Blues stvárni držiteľka Oscara aj Zlatého Glóbusu, Viola Davis. Talentovaného trumpetistu Leveeho zasa Chadwick Boseman. Hudobná dráma bude posledným filmom, v ktorom sa predstaví.

Boseman zomrel pred pár mesiacmi na rakovinu, s ktorou dlho bojoval. Napriek chorobe neustále točil nové filmy. 43-ročný herec sa preslávil najmä úlohou Čierneho Pantera v sérii filmov o Avengeroch, účinkoval aj vo filmoch 42: Zrod legendy, 21 Bridges či v snímke Da 5 Bloods.

Film Ma Rainey’s Black Bottom pôjde budúci mesiac do vybraných kín v USA. Na Netflixe si ho budeme môcť pozrieť od 18. decembra. Uvedenie pred koncom roka môže značiť, že film bude mať Oscarové ambície. Réžiu obstará George C. Wolfe, námet prebrali tvorcovia z divadelnej hry od Augusta Wilsona, ktorý za ňu dostal Pulitzerovu cenu.