Televízna stanica Animal Planet sa vydáva na safari po niektorých zemepisných divov Afriky. Pozýva vás zažiť a osláviť tento pulzujúci a rozmanitý svetadiel a umožní vám nazrieť do života svojich zvieracich obyvateľov, od veľkých mačkovitých šeliem až po divoké psy.

Sledujte, aký vzťah panuje medzi levmi a slonmi – kráľmi Afriky. Staňte sa svedkami boja a dobrodružného života veľkých mačkovitých šeliem, ako lovia korisť, vychovávajú mláďatá a bojujú o prežitie. Pozorujte životnú cestu voľne žijúcej zveri. Dôverne sa zoznámite so surikatmi, ktoré vám umožnia sledovať ich partnerské vzťahy a spolužitie s často nepriateľskými susedmi.

OPIS JEDNOTLIVÝCH DIELOV:

Ostrov divokých psov: Seriál Ostrov divokých psov je príbehom úžasných charakterov, ľudských i zvieracích. Odohráva sa v horúcom zimbabwianskom buši a nasleduje stopy dvoch výskumníkov, Grega Rasmussena a Petra Blinstona, ktorí spolu pracujú už vyše desať rokov. Spája ich vášeň pre záchranu jedného z najmenej známych živočíchov na svete – afrického divokého psa.

Levy a obry: Po desaťročia vládne západnému okraju národného parku v botswanskom Chobe skupina levov z oblasti Savuti. Tieto levy sa špecializujú na lov slonov. Levy a obry je príbehom niekoľkých osamelých levíc a skupiny slonov, ktoré sú nútené opustiť oblasť Savuti a ísť na sever k rieke Chobe. Mladá levica Seeva, ktorá nevie zabudnúť na minulosť, je odhodlaná pokračovať v love slonov. Numsa a Jabu sú dve mladé sloníčatá v čriede Serondela, ktoré sa stali terčom tejto húževnatej levice. Znepriatelené zvieratá sa vydajú na náročnú cestu, počas ktorej musia nielen bojovať o prežitie, ale aj čeliť vzájomným hrozbám.

Surikatie kráľovstvo – Ako to začalo: Tento špeciálny diel približuje neuveriteľný skutočný príbeh samičky Flower, ktorá je vodkyňou rodiny Whiskerovcov. Samička Flower a jej rodina čelia útokom nepriateľských gangov, ktoré chcú ovládnuť ich územie. Súčasne sú neustále ohrozované púštnymi dravcami. Príbeh okrem iného odhalí, ako sa Flower darí udržať rešpekt a ako sa jej podarilo dostať k moci. Umožní vám nazrieť do jej dramatických spomienok – od narodenia, nepokojných raných rokov súrodeneckej rivality, vyhostenia z rodiny, útoku nepriateľských gangov až po záverečný obrat osudu, ktorý viedol k získaniu absolútnej moci.

Máme doma nosorožca!: Majitelia safari parku Judy a John Travers zasvätili svoj život ochrane čiernych nosorožcov vo východnom Zimbabwe. Tento pútavý príbeh približuje úžasné priateľstvo Traversovcov s nosorožím mláďaťom Tatendom, ktorého si adoptovali v roku 2007 po veľkom útoku pytliakov. Keď po tejto tragickej udalosti osirie rozkošné mláďa nosorožca, malé prasiatko bradavičnaté a hyperaktívna hyena, Judy prevezme na seba ťažké bremeno ich výchovy vo svojom dome. S hyenou, ktorá ničí nábytok, s prasiatkom bradavičnatým v posteli a s poltonovým nosorožcom, ktorého treba kŕmiť z fľaše, sa život Traversovcov radikálne mení.

Ďalšie programové tipy:

Zoopark – Divočina v Afrike: V týchto dieloch nás nebojácna Kate Humble a Ben Fogle zavedú do Namíbie a priblížia nám dramatické príbehy mnohých strážcov parku a odborníkov na voľne žijúcu zver, ktorí denne riskujú svoje životy pri starostlivosti o exotické zvieratá v tejto časti sveta.

Shamwari: Pre väčšinu ľudí je africké safari celoživotným snom, pre tím v rezervácii Shamwari Game Reserve však každodennou prácou. Rezervácia Shamwari poskytne divákom šancu splniť si svoj sen. Kameramani televíznej stanice Animal Planet sledujú obdivuhodnú prácu výnimočnej skupiny ľudí, ktorí pracujú a žijú v rezervácii.

Denník veľkých mačiek 5, 6 a 7: Rezervácia Masai Mara v Keni je jedným z najúžasnejších miest na svete, kde sa dajú pozorovať levy, leopardy a gepardy v prirodzenom prostredí. Šesť tímov kameramanov prvýkrát zmapovalo skutočný denník dvoch levích svoriek, dvoch gepardích rodín a samičky leoparda s mláďaťom a umožnilo tak miliónom divákom zúčastniť sa ich dobrodružstiev.

Osudy šimpanzej rodiny: Šimpanzy z afrického národného parku Gombe Stream sú svetoznáme. Tieto fascinujúce diely nadväzujú na predchádzajúce programy Denník šimpanza, Bratranci a Opica v zrkadle a prinášajú nové príhody, odhaľujú skutočné drámy života a sledujú meniace sa zoskupenia, partnerské vzťahy a rodinný život svojich hlavných hrdinov.

Tajuplné gorily z Mondika: Napriek tomu, že gorily nížinné sú najznámejšie zvieratá na svete, veľmi málo sa vie o ich živote v divokej prírode. Charlotte Uhlenbroek príde hlboko do stredu Konžskej demokratickej republiky, aby žila po boku veľkej rodiny goríl.