Originálny názov: Movie 43

Žáner: komédia
Minutáž: 98 minút
Krajina: USA
Rok: 2013
Prístupnosť: MP 15

Réžia: Elizabeth Banks, Steven Brill, Steve Carr, Rusty Cundieff, James Duffy , Griffin Dunne, Peter Farrelly, Patrik Forsberg, James Gunn, Bob Odenkirk, Brett Ratner, Jonathan van Tulleken
Scenár: Steve Baker, Will Carlough, Patrik Forsberg, Matt Portenoy, Greg Pritikin, Rocky Russo, Jeremy Sosenko, Elizabeth Wright Shapiro
Kamera: Frank G. DeMarco, Steve Gainer, William Rexer, Tim Suhrstedt
Hudba: William Goodrum
Hrajú: Hugh Jackman, Emma Stone, Chloë Grace Moretz, Gerard Butler, Elizabeth Banks, Kristen Bell, Naomi Watts, Chris Pratt, Kate Winslet, Anna Faris, Halle Berry, Richard Gere, Josh Duhamel, Uma Thurman a ďalší

Mládeži neprístupné (Movie 43, 2013)Test hraníc vkusu. Presne to je Mládeži neprístupné zhrnuté do troch slov. A nemyslíme tým nutne iba hranice vkusu divákov. Otázku „Čo tu dokelu robím?“ si musel počas produkcie tohto filmu položiť snáď každý, od hollywoodskych hviezd až po posledného osvetľovača.

Hypotéky treba splácať a ani to Ferrari sa v garáži neobjaví len tak, samé od seba. Ale šokujúcejšie než to, čo sa deje na plátne, je to, že v krátkych skečoch, ktoré spája chatrný príbeh internetového pátrania troch pubertiakov po záhadnom Movie 43 (pôvodný názov filmu), účinkujú aj mnohé súčasné herecké superstar (ktoré rozhodne biedu netrú). Zvlášť pri celkovom rozpočte 6 miliónov dolárov.

Iste, každý človek si potrebuje z času na čas „zablbnúť“ a odreagovať sa. No, je škoda že Kate Winslet, Hugh Jackman, Halle Berry, Richard Gere, Naomi Watts, Gerard Butler, Emma Stone, Liev Schreiber, Kate Bosworth, Jason Sudeikis, Uma Thurman, Sean William Scott, Chloe Grace Moretz, Josh Duhmel, Anna Faris, Terrence Howard a mnohí ďalší spojili sily práve pri tvorbe niečoho takéhoto. A aj za kamerou sa nájde zopár známejších mien, keďže každý skeč mal vlastného režiséra a scenáristov, ako napríklad Brett Ratner či Peter Farelly, spoluautor filmov Niečo na tej Mary je, Blbý a blbší a Ja, moje druhé ja a Irena.

Mládeži neprístupné (Movie 43, 2013) Mládeži neprístupné (Movie 43, 2013)

Jednotlivé segmenty sú všetkým čo bolo sľubované už na plagátoch a v traileroch – vulgárne, nechutné, politicky nekorektné. Problémom však je že po väčšinu času nie sú vtipné. Zopárkrát sa možno zasmejete, ale v prvom rade budete nad dianím na plátne neveriacky dvíhať obočie. A uvažovať, či producenti náhodou nevyhrabali na každého člena all-star obsadenia nejaké strašné činy z minulosti, ktoré si už dotyčný pomaly ani nepamätal, aby ho prinútili k účasti. Ak k tomu prirátame presaturovaný video-vizuál a prakticky neexistenciu akéhokoľvek soundtracku, veľa dôvodov na návštevu kina neostane.

V tomto prípade bude zrejme najlepšie, ak film postretne to, o čom hovorí spojovací príbeh: nájdite si z neho pár klipov na Youtube, tie na ukážku jeho „kvalít“ bohato stačia a buďte radi, že ste za niečo také nezaplatili plnú cenu vstupenky vo vašom kine. Radšej o týždeň podporte svojou návštevou Arnoldovu Konečnú – dôchodcovia to majú v súčasnosti predsa len zložitejšie ako hollywoodska smotánka :).