Na prvý pohľad to vyzerá ako kombinácia Veľkého Gatsbyho a kultovej drámy Wall Street s Michaelom Douglasom. Čierna komédia Vlk z Wall Street je príbehom burzového makléra, ktorý pokiaľ ide o peniaze nemá žiadne hranice. Chamtivosť v pravom slova zmysle. Zároveň je však veľmi excentrickým, peniaze míňa vo veľkom štýle a usporiadavá veľké párty. Taký je Jordan Belfort. Teda presnejšie bol. Toto je totiž jeho skutočný príbeh.

Jordan Belfort (vo filme stvárnený Leonardom DiCapriom) založil v roku 1990 v starej garáži brokerskú firmu. Postupne mal až tisíc zamestnancov a preinvestoval pre svojich klientov viac ako jednu miliardu dolárov. Jeho postupy a spôsoby zarábania peňazí však neboli legálne a svojich klientov pripravil o pätinu vložených prostriedkov. Úrady na čele s FBI si na jeho podnikanie posvietili v rámci väčšieho vyšetrovania korupcie a prania špinavých peňazí na Wall Street a Jordan skončil vo väzení.

O svojom živote napísal dve knihy a film je adaptáciou prvej z nich. Ide o biografickú snímku, ktorá je však netradične čiernou komédiou. Scenár napísal Terence Winter, ktorý vytvoril seriál Boardwalk Empire a predtým napríklad písal epizódy pre seriál Sopranovci. Film sa pripravoval niekoľko rokov v štúdiách WarnerBros, ale tým sa do nakrúcania veľmi nechcelo. Vlk z Wall Street tak nakoniec vznikol v nezávislej produkcii pod režijnou taktovkou Martina Scorsesiho.

Pre neho je to už piata spolupráca s Leonardom DiCapriom, ktorý sa na filme podieľa aj ako producent, keďže je to práve on komu sa v roku 2007 podarilo získať práva na sfilmovanie Belfortovej biografie (záujem mal aj Brad Pitt). Nie je však jediným známym menom v obsadení. Jonah Hill stvárnil Jordanovu právu ruku Donnieho Azoffa a Matthew McConaughey ostrieľaného burzového makléra, ktorý zasvätí hlavného hrdinu do tajov Wall Streetu. V ďalších úlohách sa predstavia aj Jean Dujardin známy z filmu The Artist, Kyle Chandler (Super 8, Zajtrajšie noviny), či režisér Spike Jonze.

Vlk z Wall Street sľubuje zábavu a pohľad do fungovania finančného trhu v New Yorku. Divákov pravdepodobne utvrdí v negatívnych názoroch na svet bankárov a burzových maklérov, ale film sa podľa trailerov neberie príliš vážne a dominovať bude jeho komediálna rovina. Premiéra v USA je už 25. decembra, v kinách u nás od 16. januára.