Bruce Willis sa tento rok rozhodol trhnúť rekord v počte stvárnených úloh. Jeho meno zdobí titulky ôsmych tohtoročných snímok. Kolísajúcu kvalitu filmových počinov sa rozhodol vyvážiť kvantitou. Ten najnovší patrí do futuristického súdka. V budúcnosti sa cestovanie v čase stane bežnou nezákonnou záležitosťou, dostupnou na čiernom trhu. Keď sa mafia potrebuje niekoho zbaviť, pošlú svoj terč o 30 rokov do minulosti, kde sa oňho postará nájomný vrah zvaný looper. Jedným z nich je aj Joe (Joseph Gordon-Levitt). Život nájomného zabijaka je sladký a prináša kopu peňazí. Avšak len dočasne. Mafia sa rozhodne nepohodlného vraha, ktorý vie priveľa, preventívne zbaviť a uzavrieť tak slučku jeho osudu. Joeovo budúce ja (Bruce Willis) jednoducho pošle na odstránenie. Nebude to však také jednoduché. Starší Joe presvedčí svoje mladšie Ja, aby ho nechal utiecť a púšťa sa do boja so svojími bývalými zamestnávateľmi.

Príbehy o cestovaní v čase nie sú vo filmografii žiadnou raritou a od Cameronovho Terminátora ich pribudlo neúrekom. Looper sa svojím dejom radí medzi film noir. Krvavá zápletka zobrazuje silu nadnárodných korporácií jednajúcich so zločineckými organizáciami. Technológia cestovania v čase je pre filmárov stále terno. Režírovať túto sci-fi akciu sa podujal Rian Johnson, v minulosti zodpovedný za Bratov Bloomovcov. Vo vedľajších úlohách uvidíme Emily Blunt, ktorej hviezda stále stúpa, nový talent na obzore ,Paul Dano, takmer zabudnutého Jeffa Danielsa či niekdajšiu krásku z Coyote Ugly Piper Parabo.

Looper (2012) Looper (2012)

Atmosféra budúcnosti je vo filme vykreslená ako štýlový mix retra a moderného vzhľadu s futuristickou výstrednosťou. Rok 2044 bude architektúrou a módou pripomínať gangsterské časy z 30-tych rokov dvadsiateho storočia. Automobily sa budú ponášať na tie dnešné, len pribudne omnoho viac solárnych panelov. Najväčším efektom bude, zdá sa, make-up Josepha Gordona-Levitta. Ako podotkol počas promo akcií, v maskérni bol nútený pobudnúť značnú dobu. Vytesať z neho mladšie Ja Bruca Willisa dalo maskérkam poriadne zabrať. Títo herci sa na seba totiž ani len v najmenšom nepodobajú. Mladému hercovi výrazne vyhrotia nos, zmenia farbu očí a bude z neho Willis ako vyšitý.

Josephovi Gordon-Levittovi tento rok šťastena pomerne žičí. Po výbornom Návrate Temného rytiera a aktuálnej snímke, nás čoskoro čaká ešte v hlavnej úlohe thrilleru Premium Rush. Zahrá si osudom skúšaného mesindžera svištiaceho preplneným New Yorkom. Bruce má s cestovaním v čase bohaté skúsenosti. Vyskúšal si to už v kritikou oslavovanom thrilleri 12 opíc režiséra Terryho Gilliama, či na veselšiu nôtu v Disneyho produkcii Kid. Emily Blunt súhlasila s rolou vo filme po tom, čo si prečítala polovicu scenára, a to ani len netušila, čo jej úloha obnáša.

Looper (2012) Looper (2012)

Looper je tretou snímkou režiséra Riana Johnsona. Režisér, zdá sa, rád spolupracuje s tými istými umelcami. O hudbu sa mu pravidelne stará jeho bratranec Nathan Johnson. Podarilo sa mu vytvoriť nezabudnuteľný soundtrack, ktorý už pred premiérou budí u fanúšikov filmovej hudby nemalý záujem. Režisér obsadil Gordon-Levitta do všetkých troch svojich celovečerných diel. Aj keď v Bratoch Bloomovcoch si strihol iba letmé cameo. Stret tej istej osoby v rozličnom veku filmárov láka znovu a znovu. No nie vždy sa im podarí vytvoriť senzáciu ako Zemeckisov Návrat do budúcnosti. V zámorí sa testovacie publikum plné akreditovaných kritikov vyjadruje nadmieru kladne a Loopera považujú za prekvapenie roka. Zdá sa, že nás čaká zaujímavý filmový zážitok. Vo svete bude mať mafiánsky hitman premiéru už 28. septembra, zatiaľ čo u nás si budeme musieť počkať až do 11. októbra.