Fantastická štvorka a Silver SurferHorúce počasie postupne graduje, čo je neklamným znakom toho, že leto sa nezadržateľne blíži. S týmto ročným obdobím sú späté najme letné prázdniny, dovolenky pri mori a uhorková sezóna. Vo filmovom svete ale leto znamená ešte jeden fakt, a to je zvýšený počet blokbastrov v našich kinách, pretože práve v letných mesiacoch sa im mimoriadne darí, keďže práve v tomto období sú ľudia viac náchylnejší počas návštevy kina vypínať mozog a prenechať jediný prejav života vo forme ruky naťahujúcej sa po ďalšom popcorne.

Najpopulárnejším typom blokbastru za posledné roky sú komiksové adaptácie, ktoré sa v poslednej dobe tvorcom nedaria až tak dobre ako to bolo kedysi, ale napriek tomu sú stále veľmi lukratívne pre majiteľov štúdii. Výborným príkladom je komiks z pred dvoch rokov, Fantastická štvorka, ktorý bol veľmi divným výtvorom, pri ktorom sa divák občas nevedel či sa ma smiať, alebo plakať z niektorých scén. Napriek zlým kritikám a rozporuplným hodnoteniam divákov ale Fantastická štvorka najmä v USA výborne zarobila a tak základný zákon filmových spoločnosti velí, že musí nasledovať pokračovanie, ktoré bude v našich kinách už o mesiac.

Príbeh druhého dielu, ktorý ma názov Fantastická štvorka a Silver Surfer, pokračuje v stave, v akom skončil prvý diel, keď hviezdna štvorka zlikvidovala protivníka s trefným menom Dr. Doom. Po tomto úspechu sú všetci šťastní, čo sa ešte znásobí svadbou medzi cool Mistrom Fantasticom a blonďavou kráskou Invisible Woman. Ich medové týždne ale nebudú trvať dlho, pretože sa objavil nový zloduch s menom Silver Surfer. Tento mimozemšťan je (ako jeho meno napovedá) ako keby celý z kvapalného striebra a premiestňuje sa vo vesmíre zásadne len pomocou svojho surfu. Silver Surfer si chce vo svojom voľnom čase trochu pohrať s našou modrou planétou, čo Fantastická štvorka nemôže nechať len tak. Navyše sa aj Mr. Doom začne nejako „preberať“ zo svojho smrteľného stavu v akom ho zanechali hrdinovia na konci jednotky…

Fantastická štvorka a Silver Surfer Fantastická štvorka a Silver Surfer

Režisérom druhého dielu je takisto ako v prípade jednotky Tim Story, ktorý sa okrem Fantastickej štvorky podpísal aj pod americký remake francúzskeho filmu Taxi, ktorý nedopadol veľmi slávne. Na prvý diel dostal Story rozpočet 100 miliónov USD a celosvetovo jeho počin zarobil trojnásobok, čo malo za následok, že mu štúdio zverilo ešte väčší finančný obnos, aby urobil druhý diel. Tim Story v rozhovoroch o filme neustále tvrdí, že to bude skvelý film a že digitálne efekty každému divákovi vyrazia dych. Takisto novinárom vysvetľoval prečo vybral ako hlavnú zápornú postavu Silver Surfera. Podľa jeho slov sú terajšie možnosti digitálnych efektov už na takej úrovni, že postava Silver Surfera bude vyzerať neskutočne realisticky, čo vraj ešte pred niekoľkými rokmi nebolo podľa Tima možne. No uvidíme, čo z toho vznikne, keďže je pravdou, že v prvej časti boli počítačové efekty asi jediným kladným aspektom filmu.

Čo sa týka hereckého obsadenia, tak sa toho veľa nezmenilo. Zloženie Fantastickej štvorky zostalo rovnaké, teda v úlohe Invisible Woman sa môžeme tešiť na pôvabnú Jessicu Alba, jej hláškujúceho bračeka si znovu zahral Cris Evans (ktorý sa naposledy predstavil v našich kinách vo skvelom filme Sunshine), ďalej je vo filme Ioan Gruffudd ako Mr. Fantastic a do roly kamenného muža bol opäť vybraný Michael Chiklis. Ako hlas hlavného záporáka Silver Surfera sa objaví hlas Laurenca Fishburna, ktorý sa preslávil ako Morpheus v trilógii Matrix.

Fantastická štvorka a Silver Surfer Fantastická štvorka a Silver Surfer

Svetová premiéra filmu Fantastická štvorka a Silver Surfer je už 13. 6. v niektorých krajinách sveta (napríklad v takom Bahrajne, ak máte cestu okolo) a v USA bude film o dva dni neskôr. Slovenská premiéra je zase naplánovaná na dátum 5. 7., čiže o necelý mesiac uvidíme či sa podarilo režisérovi urobiť druhý diel aspoň o triedu lepšie, ako mu vyšla jednotka. Na internet ale presiakli informácie, že na testovacích premietaniach boli diváci šokovaní nekvalitou filmu, čo snáď nie je pravdivá informácia, lebo inak to vyzerá s týmto komiksom zle-nedobre…