Pokorný Jakub

Hobit: Bitka piatich armád /

Jakub Pokorný / Recenzia /

Tretí diel nemá väčších chýb, avšak jednou z tých najdôležitejších je vôbec vznik trojice filmov. Bohato by stačil jeden veľký film, ktorý by toľko nedbal na vyobrazenie zbytočných scén zo súbojov.

Ľadové kráľovstvo /

Jakub Pokorný / Recenzia /

Štúdio Walt Disney Pictures tentoraz sfilmovalo rozprávku Ľadová kráľovná od Hansa Christiana Andersena a pred Vianocami tak potešili nemálo divákov. Film jednak vyniká zaujímavým dejom, ktorý prekvapivo ponúka aj nejednu zaujímavú zápletku.

Žena v klietke /

Jakub Pokorný / Recenzia /

Spojenie zaujímavej knižnej predlohy a scenáristu Nikolaja Arcela (adaptoval aj scenár k filmu Muži, ktorí nenávidia ženy) dopadlo viac než dobre. Žena v klietke je vzorovým príkladom kvalitnej remeselnej práce skúsených filmárov.

Cesta do krajiny OZ /

Jakub Pokorný / Recenzia /

Nie je to tak dávno, čo sme mohli vidieť veľmi dobre spracovanú adaptáciu rozprávky Alica v krajine zázrakov, ktorou sa začal útok prerábok známych rozprávok. Nuž, po záplave titulov prichádza ďalší, ktorý som si užil až do sýtosti.

Vražedná hra /

Jakub Pokorný / Recenzia /

Vražedná hra je voľným pokračovaním filmov Zberateľ bozkov či Ako pavúk, kde si Morgan Freeman strihol rolu Alexa Crossa, amerického detektíva z Detroitu. Tam sa však podobnosť s predchádzajúcimi a nepochybne i kvalitnejšími filmami končí.