Ľudia zvyknú vekom dospievať. Niektorí naberú nové skúsenosti, no kým ich dokážu využiť vo svoj prospech, čaká ich ešte dlhá a tŕnitá cesta. Predstaviteľ mimoriadne úspešnej knižnej a filmovej série Harry Potter by o tom vedel rozprávať. Jeho príbeh sa síce už dávnejšie skončil vydaním siedmej knihy, no jej filmová adaptácia sa do kín dostáva až teraz…

A aj to sa jeho záverečný boj s úhlavným nepriateľom Voldemortom natiahol do dvoch celovečerných snímok. O Harrym sa dá povedať, že už skúsený je. Spolu s ním vyrástol a dospel aj jeho herecký predstaviteľ Daniel Radcliffe, ktorý sa spojitostí s mladým čarodejníkom snaží zbaviť tak intenzívne, že si začína vyberať čo najkontroverznejšie filmové či divadelné úlohy. Rovnako sa snaží zabudnúť aj Ben Affleck a to konkrétne na vyslovene zlé herecké výkony, ako napríklad vo filme Láska s výstrahou, kde si zahral s Jennifer Lopez. Dá sa povedať, že v tomto sa mu darí ešte viac. Skúsenosti z hereckej brandže využil naplno a už dávnejšie vymazal zlý kredit z predošlých filmov. Teraz to skúša za kamerou. Po úspešnom debute Zbohom baby sa pustil do poctivej kriminálky. Film Mesto sa síce drží klasickej dramatickej schémy, kde hrdina – obávaný bankový lupič chce kvôli žene skončiť so svojím remeslom, no čaká ho ešte posledná lúpež – ale je v ňom cítiť Affleckov výrazný autorský zámer.

Najskúsenejší sú však aj tak členovia tímu RED z rovnomennej akčnej komédie, ktorí sú povolaní z dôchodku rovno do nebezpečnej misie. Alebo sa vám Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkovich či Helen Mirren nezdajú dosť skúsení? Aj ich si v novembri môžeme vychutnať v našich kinách a zistiť, ako svoje schopnosti dokážu využiť v praxi. O ich hereckých danostiach nepochybujem, teraz uvidíme, čo dokážu so zbraňami.