Počas leta sú všetci nastavení na polovičný, niektorí len na tretinový výkon. Toto obdobie ľudia odjakživa považujú za dovolenkové, či prázdninové, platí to všade okrem filmového priemyslu. Tak ako nespia peniaze v pokračovaní hitu Wall Street, tak nespal ani filmový kolotoč v našich kinách. „Uhorková sezóna“ sa určite nekonala. Počiatok, Toy Story 3, Kick-Ass, Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive, či Salt, viac či menej na seba úspešne zarábajú.

V klimatizovaných kinosálach to už má za sebou aj slovenská novinka Legenda o lietajúcom Cypriánovi. Dieru do sveta s veľkou pravdepodobnosťou približujúcou sa 100 percentám neurobí, no keďže išlo o jediný výpravnejší film nakrútený v našich končinách v poslednom období, trochu to rozhýbalo stojaté vody okolo našej kinematografie.

Všetko napovedá tomu, že zažijeme pestrú televíznu jeseň, kde okrem pretekov okolo toho, kto vie lepšie tancovať so psom alebo hltať jedno pivo za druhým na javisku, ponúknu naše televízie nové seriály alebo premiéry kinohitov. Po bohatej letnej ponuke sa v kinách na september ušetrila aspoň Stalloneho novinka The Expendables. Podľa prvých reakcií ponúkla to, čo sa od nej očakávalo, tak aspoň niekto tu niečo garantuje.