Numb3rsŽáner: krimi
Štát pôvodu: Spojené štáty americké
Minutáž: približne 43 minút
Rok produkcie: 2005 – 200?

Réžia: Mick Jackson, Lesli Linka Glatter, Davis Guggenheim, Jefery Levy, Tim Matheson, Bobby Roth, Andy Wolk, Lou Antonio, David Von Ancken

Hrajú: David Krumholtz, Rob Morrow, Judd Hirsch, Peter MacNicol, Sarah Carter, Connor Trinneer, Samaire Armstrong, Roxanne Hart, David Zayas…

Numb3rs je seriál americkej televíznej stanice CBS. Seriál sa začal vysielať 23. januára 2005 a v súčasnosti má už 3 série. Premiéru štvrtej série má televízia naplánovanú na 22. september 2007. Zatiaľ odvysielané série so sebou priniesli spolu 61 epizód a jeden neodvysielaný pilot.

Numb3rs je ďalší z populárnych amerických seriálov, ktorý vychádza z kriminálneho prostredia. Má mnoho prvkov na Slovensku známeho seriálu C.S.I., ktorému sa snažil konkurovať, takže ak ste si obľúbili podobný formát seriálov, tak vás Numb3rs určite nesklame.

Jednu z hlavných postáv v seriáli stvárnil herec Rob Morrow. Rob si zahral v seriáli agenta FBI Dona Eppesa, ktorý sa snaží vyriešiť množstvo kriminálnych prípadov v Los Angeles. Jeho veľkou pomocou pri riešení jednotlivých úloh je jeho vlastný brat Charlie Eppes, ktorého stvárnil David Krumholtz.

Charlie Eppes je profesorom matematiky na technickej univerzite v Kalifornii a svojmu bratovi sa pri riešení jednotlivých prípadov snaží pomôcť hlavne svojimi vedomosťami. Práve z tohto pohľadu prináša seriál Numb3rs niečo nové. Divákom ponúka pohľad na jednotlivé prípady očami dvoch úplne odlišných ľudí. Prvým je špeciálny agent FBI Don Eppes, ktorý sa snaží používať štandardne zažité metódy vyšetrovania a druhým je jeho vlastný brat, ktorý sa na jednotlivé prípady pozerá očami matematika, ktorý sa snaží aplikovať pri riešení z prípadov vyskytnutých otázok práve čísla (Numb3rs).

Pri riešení prípadov pomáhajú Donovi Eppesovi aj ďalší členovia vyšetrovacieho tímu, ktorého členmi sú Megan Reeves (Diane Farr), David Sinclair (Alimi Ballard) a nový agent Colby Granger (Dylan Bruno).

Seriál si svojím zmýšľaním a prístupom k jednotlivým prípadom získal množstvo priaznivcov po celom svete. Vám ho nemôžeme nič iné ako odporúčať. Už v novembri je plánované spustenie prevej série Numb3rs aj na Slovensku a to na televízii JOJ.