27. februára sa v kine Hviezda uskutoční ďalší žánrový filmový večer. OZ Publikum.sk tentoraz po úspešných hororoch a vojnových filmoch prináša sci-fi. Večer vedecko-fantastických filmov uvedie trojicu kultových snímok – 12 opíc, Moon a 2001: Vesmírnu odyseu.

Podujatie sa začne o 18:00 projekciou amerického thrilleru 12 opíc režiséra Terryho Gilliama, ktorý veľkú časť kariéry strávil v Monty Python’s Flying Circus. V hlavných úlohách sa zaskveli Bruce Willis a Brad Pitt, ktorý bol za svoju rolu psychicky narušeného bojovníka za práva zvierat nominovaný na Oscara.

Syn Davida Bowieho, Duncan Jones, v roku 2009 uviedol do svetových kín (tie naše to obišlo) svoju drámu Moon. Jeden z mála príkladov súčasného európskeho sci-fi prišiel s tým najlepším, čo vie britská nezávislá tvorba ponúknuť. V hlavnej úlohe Sam Rockwell ako osamotený astronaut na mesačnej základni zisťuje, že z jeho životom nie je ani zďaleka všetko v poriadku.

Dobrodružnú a mysterióznu 2001: Vesmírnu odyseu a ani jej režiséra Stanleyho Kubricka, či autora románovej predlohy Arthura C. Clarkea netreba predstavovať. Klasika žánru, ktorá na takomto večeri jednoducho nemôže chýbať, uzavrie náš program.

Za cenu, za ktorú vám inde núkajú jeden film, u nás dostanete hneď tri. Vstupné na celý večer tak bude len 3 eurá.

Podrobnejšie informácie nájdete na:
http://www.facebook.com/NOCvKINE

alebo v evente:
http://www.facebook.com/events/463608250365888

VVFF