Len pred pár dňami bolo v štúdiách neďaleko Londýna započaté nakrúcanie nového akčného scifi film All You Need Is Kill s Tomom Cruisom a Emily Blunt v hlavnej úlohe. Tieto dve mená sú aj dôvodom prečo je celý projekt zaujímavý, lebo inak to vyzerá ako vykrádačka rôznych starých vecí. A to aj napriek tomu, že ako predloha poslúžil rovnomenný román japonského spisovateľa Hiroshi Sakurazaka. Žánrovo však jeho dielo zapadá do literatúry pre mládež, ktorá sa po úspechu prvého filmu z plánovanej trilógie Hry o život teší medzi hollywoodskymi filmármi obľube.

Veď posúďte sami. Tom Cruise stvárni armádneho dôstojníka Billa Cagea, ktorý v súčasnom konflikte medzi ľuďmi a mimozemskou rasou, ešte reálne nebojoval. Zmení sa to vo chvíli, keď ho bez poriadneho výcviku a zle vybaveného vysadia v teréne na doslova samovražednú misiu. Má zabiť konkrétneho mimozemšťana, ktorý zdá sa kontroluje všetkých ostatných. Táto rasa totiž funguje podobne ako hmyzí roj. Po pár minútach je však zabitý, ale o chvíľu sa prebúdza na začiatku tohto ťažkého dňa. Takto sa to opakuje stále dokola, ocitol sa totiž v časovej slučke, ktorú spôsobil jeho kontakt s mimozemskou silou. Postupne sa tak učí, ako s nepriateľom bojovať. Pridáva sa k nemu aj členka špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt) a viacnásobné opakovačky im tak dávajú nádej poraziť nepriateľa a zachrániť Zem pred inváziou.

Režíruje Doug Liman (Agent bez minulosti, Pán a pani Smithovci, Jumper) a okolo scenára sa hýbalo toľko mien, že je ťažké odhadnúť ako to dopadne. Rozpočet je však slušných 140 miliónov dolárov, tak by z toho mohol byť aspoň nadupaný akčný scifi thriller, ktorým si vyplníme jeden večer. Premiéra je naplánovaná na marec 2014.