V jeho filmoch sa už dialo všeličo. Vymazávala sa pamäť, ba dokonca sa vstupovalo do tela niekoho iného. Filmy Charlieho Kaufmana vždy niečim prekvapia. Inak tomu nebude ani v jeho ohlásenom režijnom debute s názvom Synekdoche, New York.

Vo filme uvidíme snahu divadelného režiséra postaviť v sklade vernú repliku New Yorku ako časť svojej novej hry. Podľa vyjadrení producentov filmu sa môžeme tešiť na typický kaufmanovský svet a celu paletu neuveriteľné komplexných postav a myšlienok.

Filmu sa sľúbil držitel oscara Phillip Seymour Hoffman (Capote), ktorý stvárni hlavnú úlohu. Ďalej sa môžeme tešiť na Catherine Keenerovú (taktiež Capote), ktorá ma so svetom Charlie Kaufmana skúsenosti z filmu V Koži Johna Malkovicha (za ktorý bola nominovaná aj na oscara), na oscara nominovanú Michelle Williams, ktorá stvárni režisérovu druhu manželku, uvidíme aj na oscara nominovanú Samanthu Morton (Minority Report, In America) ako režisérovu milenku a tešiť sa môžeme aj na Tildu Swinton, ktorá stvárni najlepšiu postavu režisérovej prvej manželky (ktorú hrá Keenerová).

Ak by sa nevyskytla žiadna prekážka, môžeme sa na film tešiť ešte tento rok.