Smrtonosná pasca: Opäť v akcii / A Good Day to Die Hard, 2013 © 2010 Twentieth Century Fox Film Corporation Smrtonosná pasca: Opäť v akcii / A Good Day to Die Hard, 2013 © 2010 Twentieth Century Fox Film Corporation

O pokračovaní obľúbenej série s Brucom Willisom v hlavnej úlohe sa uvažovalo už roky. Pozvoľna prebiehali aj prípravy. Štúdio 20th Century Fox síce bolo posmelené úspechom štvrtého dielu Live Free or Die Hard, ktorý zaznamenal priaznivé reakcie kritikov i komerčný úspech, ale na nakrúcanie päťky nekývlo. Situácia sa zmenila vďaka úspechu akčných filmov akými boli RED a najmä The Expendables, ktoré ukázali, že diváci majú stále záujem aj o staršie hviezdy akčného filmu. Celkovo sú klasické akčné filmy v posledných rokoch na vzostupe.

Napísaním scenára bol poverený ešte v prvej polovici roka 2010 Skip Woods, autor scenárov napríklad k filmom Swordfish, Hitman, X-Men Origins: Wolverine, či The A-Team. Otáznik visel nad menom režiséra. Štúdio pôvodne angažovala Izrealčana Noama Murroa, o ktorom sme nedávno písali v súvislosti s pokračovaním filmu 300. Tým, že skočil do nového projektu, o túto pôvodnú ponuku prišiel. Nebude to však zrejme na škodu. Murro je nováčik (i keď ako reklamný tvorca veľmi úspešný) a nahradil ho omnoho skúsenejší John Moore. Meno nie až tak známe, ale doteraz tento 41 ročný Ír zrežíroval štyri celovečerné filmy a to Za nepriateľskou líniou (2001), Let Fénixa (2004), The Omen (2006) a Max Payne (2008). Kvalitou i mierou úspechu rôznorodé snímky, ale z chýb sa snáď poučil.

Pôvodné plány hovorili o uvedení snímky do kín v budúcom roku. Teoreticky by sa ešte mohol stihnúť záver roka 2012, ale to je ešte predčasné. Zatiaľ ešte nie je skompletizované obsadenie. Nakrúcanie tejto snímky budeme sledovať a prinesieme vám aj ďalšie informácie. Mimochodom, Bruce Willis sa pred rokom vyjadril, že by rád nakrútil ešte dve posledné pokračovania. Takže celá séria by mala končiť Smrtonosnou pascou 6.


Fest Anča 2023