Oscarom ocenený režisér Kevin Macdonald (State of Play, Last King of Scotland, Touching the Void) dokončil svoj posledný film Life in a Day, dokumentárny film, ktorý zaznamenáva svet počas jedného dňa – 24. júla 2010, pričom využíva stopáž zo zhromaždeného materiálu z celého sveta v dĺžke 4.500 hodín z 192 krajín. Film bol produkovaný Ridleym Scottom a jeho spoločnosťou Scott Free UK v spolupráci s portálom YouTube.

Prispievatelia, ktorých stopáž bola vybraná, sú uvedení ako spolurežiséri a 26 z nich bolo pozvaných zúčastniť sa na svetovej premiére filmu na filmovom festivale Sundance 27. 1. 2011. Medzi pozvanými spolurežisérmi je aj Marek Mackovič, režisér, scenárista a producent slovenskej stopáže, ktorá pochádza z jeho pripravovaného filmu Okwhan Yoon.

Okwhan Yoon, režírovaný Marekom Mackovičom and Dušanom Milkom, hovorí príbeh o kórejskom právnikovi, ktorý už deväť rokov bicykluje po celom svete a bojuje tým nielen za slobodu, ale snaží sa ľudí inšpirovať, aby prehodnotili svoj rýchly spôsob života. Film by mal prísť do kín na jeseň roku 2012.

Viac:
www.youtube.com/lifeinaday