Woodstock 99: Peace, Love, and Rage © 2021 HBO Woodstock 99: Peace, Love, and Rage © 2021 HBO

Mal to byť sviatok hudby a spomienka na legendárny prvý festival Woodstock. Zmenil sa však na nočnú moru. HBO prinesie vlastný dokument s názvom Woodstock 99: Peace, Love, and Rage, ktorý bude obsahovať aj výpovede účinkujúcich či účastníkov.

Pocta pôvodnému Woodstocku v roku 1999 bola poznačená extrémnymi horúčavami. Útek pred Slnkom znamenal, že ste zmeškali koncerty. Schladiť sa vodou bolo takmer nemožné, ak ste si ju chceli zadovážiť zadarmo, museli ste si vystáť nekonečný rad. Inak stála balená pitná voda 4 doláre, za čo chceli niektorí účastníci žalovať organizátorov. Príliš veľa toaliet bolo nefunkčných a na festivale sa objavili aj násilnosti, vandalizmus, krádeže a údajne aj znásilnenia. Miesto bolo plné požiarov a čo-to z diania medzi divákmi sa prenieslo aj na účinkujúcich. Kida Rocka napríklad na protest proti vysokým cenám vody zahádzali návštevníci prázdnymi plastovými fľašami.

HBO pripravuje celú sériu dokumentov s podobným zameraním s názvom Music Box, snímka Woodstock 99: Peace, Love, and Rage bude prvým z nich. Festival, na ktorý prišlo 220 000 ľudí, sa budú môcť pozrieť diváci HBO Max 23. júla. Na Slovensku si budeme musieť počkať, kým sa objaví na HBO go. Nižšie si môžete pozrieť trailer.