Americké štúdia Universal sa už dávnejšie rozhodli znovu nakrútiť hororové filmy z 30. rokov minulého storočia, prípadne priniesť nové príbehy nimi inšpirované. V roku 2003 tak vznikol Van Helsing a o sedem rokov konečne prvý remake a to Vlkodlak (The Wolfman, 2010) s Beniciom Del Torom v hlavnej úlohe. Dlhé roky sa zároveň špekuluje o remaku scifi hororu The Invisible Man z roku 1933, ktorý vznikol na základe rovnomenného románu H. G. Wellsa. Teraz získava projekt reálnejšie kontúry.

Tak ako aj ostatná tvorba tohto britského spisovateľa, ktorý je mnohými považovaný za zakladateľa žánru scifi, román Neviditeľný muž zásadne ovplyvnil nasledujúcu tvorbu. Inšpirovalo sa ním mnoho autorov a okrem už spomenutej filmovej adaptácie sa na jeho motívy nakrútilo mnoho filmov, seriálov a samotná titulná postava sa objavila v rade ďalších diel. Vo filmovom spracovaní sme sa však nedočkali ďalšieho seriózneho a kvalitného spracovania, i keď pokusy boli. Aj preto je tento remake viac ako zaujímavý.

Spájaných s týmto projektom bolo už veľa tvorcov i hercov pre hlavnú úlohu. V roku 2007 sa však k projektu prihlásil producent, režisér a scenárista David S. Goyer. Ako producent stál napríklad za seriálom FlashForward, scenáristicky sa podieľal na sérii Blade i na Batmanovkách Christophera Nolana. Ako režisér urobil napríklad Blade Trinity, inak sa mu na tomto poli až tak nedarilo. Pri remaku The Invisible Man by sa mal zhostiť minimálne úlohy scenáristu a režiséra. Nedávno prezradil, že aj keď ho ostatné projekty výrazne zamestnávali, na príprave filmu postupne pracuje.

Universal do projektu chce ísť, takže ak všetko pôjde dobre podľa neoficiálnych by sme sa jeho premiéry mohli dočkať niekedy v roku 2013. Podľa Goyerových slov by malo dôjsť k novému zadefinovaniu ústredného charakteru, čo by malo umožniť vybudovať okolo neho väčší samostatný svet. V prípade úspechu sa teda dajú čakať pokračovania.