Medzinárodná odborná porota za najlepší film stredoeurópskej putovnej prehliadky Visegrád Shorts on Tour vybrala snímku Numbers českého režiséra Robert Hloza. V porote rozhodovali producent Ferenc Pusztai, Petr Horák z Českého filmového centra a Phillip Ilson z London Short Film Festival. Na projekciách v Krakowe, Prahe, Bratislave a v Budapešti navyše prebiehalo hlasovanie publika. Diváci zvolili za nejlepší film poľskú snímku Grandma Has Gone režiséra Tomasza Jurkiewicza.

Všetkých šesť finálových filmov si môžete pozrieť online:http://daazo.com/visegrad2012

Visegrád Short on Tour udelí ešte jednu cenu. Online diváci totiž môžu rovnako hlasovať za najlepší film a to rovno z viac ako 120 snímok, ktoré boli do súťaže prihlásené. Víťaz online hlasovania bude odmenený filmovou kamerou LomoKino 35. Hlasovanie prebieha na portáli Daazo.com udeľovaním LIKEov jednotlivým filmom. Film s najväčším počtom LIKEov vyhráva.

Krátke filmy zapojené do online hlasovania nájdete na adrese:
http://www.daazo.com/v4shorts2012

Projekt Visegrád Shorts on Tour organizuje portál pre európske krátke filmy Daazo.com s finančnou podporou Visegrad Fund a v spolupráci OZ Publikum.sk, Krakow Film Foundation a Kino Praha.