Bod obnovy © 2023 Continental film Bod obnovy © 2023 Continental film

Sci-fi film Bod obnovy bol nakrútený v česko-slovensko-poľsko-srbskej koprodukcii. Práve zverejnený trailer naznačuje, že sa môžeme tešiť na snímku, ktorá v mnohých ohľadoch vybočuje zo štandardov domácej produkcie. Kriminálny príbeh z blízkej budúcnosti očarí atmosférou, ale aj prepracovanou vizuálnou či zvukovou stránkou.

Snímka režiséra Roberta Hloza ešte pred uvedením do kín na Slovensku a v Česku zabodovala v zahraničí. Svetovú premiéru mala na filmovom festivale v Južnej Kórei, európsku v Karlových Varoch a zaujala aj na festivaloch vo Švajčiarsku, Kanade, Chorvátsku a Srbsku. Už teraz sa jej tiež podarilo získať distribútorov v USA, Kanade, Austrálii, Nemecku, Rakúsku, Grécku, Holandsku, Belgicku, Taliansku a Veľkej Británii.

Prvý sci-fi film, ktorý v Českej republike po dlhých desiatkach rokov vznikol, bol jedným z najvýraznejších titulov tohto ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch, kde sa mu po premiére v sekcii Special Screenings dostalo tzv. standing ovations.

Príbeh, ktorý sa odohráva v roku 2041, prví diváci porovnávajú s mnohými kultovými sci-fi filmami, svojím umiestnením do Prahy a jej okolia a vizuálnymi efektami však tiež podporuje predstavivosť publika. Ako by mohla naša spoločnosť vyzerať o necelých dvadsať rokov? Bude sa blížiť vízii filmárov, podľa ktorej technológia zaručí lepší život a ľudia budú môcť platiť za jeho predĺženie?

Bod obnovy © 2023 Continental film

Spoločne s hlavnou hrdinkou sa dostaneme do blízkej budúcnosti, v ktorej má každý, kto zomrie neprirodzenou smrťou, právo na oživenie. Stačí si pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – bod obnovy. Agentka Em má teraz v rukách prípad usmrtenia, v ktorom boli porušené základné pravidlá fungujúceho systému. Bod obnovy obete bol vymazaný, čím sa Em dopustila mimoriadneho zločinu.

Bod obnovy © 2023 Continental film

V hlavnej úlohe filmu sa predstaví herečka Andrea Mohylová, ktorej výkon novinári označujú ako fantastický, ohromujúci či veľmi charizmatický. Tešiť sa však môžeme aj na Mateja Hádka, Václava Neužila či Karla Dobrého. Slovensko budú v hereckom ansámbli zastupovať Milan Ondrík a Richard Stanke. Snímku do našich kín v septembri prinesie distribučná spoločnosť Continental film.