Originálny názov: Veni, vidi, vici

Žáner: komédia / romantický
Minutáž: 95 minút
Krajina: Česká republika
Rok: 2009
Prístupnosť: MP 12

Réžia: Pavel Göbl, Jiří Chlumský
Scenár: Radan Dolejš, Jan Rokůsek
Hudba: Tomáš Bělohradský
Kamera: Tomáš Juříček
Hrajú: Filip Tomsa, Sandra Nováková, Jitka Kocurová, Václav Postránecký, Bohumil Klepl, Anna Šišková, Eva Ujfaluši, Jana Doleželová, Iveta Dušková, Jaromír Nosek, Petr Vojnar, Petr Vágner, Marek Vašut, Karel Gott, Roman Skamene, Zdeněk Mahdal, Tomáš Klus, Petr Novotný

Milujem ťa viacHrali ste už golf? Ak ešte nie, tak sa naň môžete vybrať do kina. Český film Milujem ťa viac je totiž celý o golfe. Romantika, príbeh ako vystrihnutý z mexickej telenovely, akurát s mužským hlavným hrdinom. Snímka, o ktorej réžiu sa postaral Pavel Göbl (Javorový guláš), je však ďalšia z rodu „popcornových“.

Honzo (Filip Tomsa) je devätnásť ročný čerstvý maturant z Ústí nad Labem po uši zamilovaný do svojej priateľky Terezky (Sandra Nováková). Po tragickej smrti svojho otca – vášnivého golfistu, začínajú rodinu trápiť existenčné problémy. Všetko vrcholí príchodom exekútorov. Honzo preberá zodpovednosť za rodinu na seba a namiesto prípravy na vysokú školu, odchádza za strýkom do Karlových Varov na brigádu. Stáva sa z neho poskok v kuchyni, čašník ale hlavne sa v ňom ozve skrytý talent golfistu. Honzov život sa rýchlo mení. Zrazu je z neho nádejná golfová hviezda, účinkuje v reklamách, je na obálkach množstva časopisov. Dlhy pomaličky miznú, avšak s nimi sa skomplikoval aj vzťah s Terezkou.

Šoubiznis nie je pre dobráckeho a poctivého mladíka zrejme to pravé. S príchodom zranenia a menších neúspechoch sa Honzovi začnú jeho noví priatelia otáčať chrbtom. Ešte že má svoju maminku a starostlivého trénera (Bohumil Klepl). A všetko sa zas na dobré obráti.

Milujem ťa viac Milujem ťa viac

Dejovo sa film neustále snaží venovať golfu, no v skutočnosti z neho mnoho neukazuje. Najmä známe české golfové ihriská by si zaslúžili väčšiu pozornosť. Počiatočná kvalitná práca s kamerou sa postupne vytráca. Zostávajú len zábery bez hlbšej myšlienky, či fantázie. Bohužiaľ, ani hovorená časť filmu nie je ničím prevratným. Málo rozvinuté dialógy jednotlivých postáv padli za obeť veľkej snahe o kinohit.

Milujem ťa viac je český High School Musical, ktorý zaujal najmä vďaka tváričke hlavného hrdinu, Filipa Tomsu, a poprsiu Jitky Kocurovej. Málo komédie, málo romantiky a málo akcie. V kine na vás bude čakať klasický príbeh boja „dobra zo zlom“, a ako to už v takýchto filmoch býva, koniec už všetci tušíme.

Milujem ťa viac Milujem ťa viac

Vo filme sa však môžete potešiť pohľadom na lamentujúceho Karla Gotta, či slovenskú herečku Anku Šiškovú. Príjemne pôsobí aj hudba, ktorá vás miestami zaujme viac, než samotný film.

Milujem ťa viac neprináša žiadne prevratné scény, nápad na nový príbeh, či srdcervúcu zápletku. Dámy nepotrebujú vreckovky a páni si od napätia nebudú ohrýzať nechty. Ak však máte chuť zájsť si zo svojou polovičkou do kina a hľadáte film, pri ktorom vám môže čo-to uniknúť, vyskúšajte tento. Film, ktorý prišiel, videl, ale neodpálil.