Lužák Ivan

Whiplash /

Ivan Lužák / Recenzia /

Tretí celovečerný film Damiena Chazzella potvrdzuje, že rok 2014 patrí medzi jedny z najsilnejších kinematografických období nového tisícročia. Môže sa popýšiť úspešným experimentom s audiovizuálnou skladbou a extravagantným, priam temperamentným strihom

O koňoch a ľuďoch /

Ivan Lužák / Recenzia /

V rozsiahlom údolí žije malá komunita koní v krehkom, no nevyhnutnom vzťahu s ľuďmi rôznej farby, veľkosti, pohlavia, povahy. Spoločne sa delia o životný priestor v dychvyrážajúcej prírodnej kulise Islandu.

Dvíha sa vietor /

Ivan Lužák / Recenzia /

Zdvihnutý vietor sa ustálil a prvé, čo sa mi vybavilo popri tiesnivej melanchólii a vákuu v animovanej i celkovej kinematografickej tvorbe, bolo jedno veľké ďakujem, Hayao.

Chlapčenstvo /

Ivan Lužák / Recenzia /

Dvanásť rokov okrem režiséra a malého štábu a hercov nik netušil o utajovanom projekte. Stávame sa súčasťou filmovej rodiny, miestami ich slzy opätujeme slzami, smejeme sa s nimi a zdieľame pocity trápnosti. Tých 166 minút utečie rýchlo.

Pozícia dieťaťa /

Ivan Lužák / Preview /

Máloktorá národná kinematografia vzbudila v posledných rokoch toľko pozitívneho ohlasu ako práve tá reprezentovaná rumunskými tvorcami. Držiteľ zlatého medveďa z festivalu v Berlíne mieri aj k nám, do slovenských kín.