Gröber Gabriel

Osamelosť prvočísel /

Gabriel Gröber / Recenzia /

Mladými protagonistami príbehu sú Mattio a Alice, ťažko traumatizovaná dvojica reprezentujúca spoločenský svet vyššej strednej triedy talianskeho mesta Turín. Zoznamujú sa na chodbe školy. Obaja sú predmetom pubertálneho škádlenia hraničiaceho s outsiderskou šikanou – ktorá je podaná s vekovým odpúšťaním si „vývinových chýb“. On i ona túžia po bytostnej blízkosti a od počiatku to jasne vedia.

Imaginárne lásky /

Gabriel Gröber / Recenzia /

Titul Imaginárne lásky je už druhým réžijným dielom mladej quebeckej filmovej osobnosti schopnej zaujať a provokovať i na najprestížnejšej prehliadke sveta – v minuloročných Cannes. Tentokrát so zaujímavým a inšpiratívnym zvládnutím témy o absurditách naivných lások…

Gainsbourg /

Gabriel Gröber / Recenzia /

Francúzsky životopisný hudobný film je portrétom bohémskeho vizionárskeho génia Gaisbourga, ktorého význam bývalý francúzsky prezident François Mitterand prirovnal k legendárnym francúzskym surrealistom Boudelairovi a Apollinairovi.

Predstavenie Febiofestu 2011 /

Gabriel Gröber / Správy /

Fero Fenič, producent a režisér slovenského pôvodu a Štefan Uhrík zo spoločnosti Febio predstavili program 18. ročníka medzinárodnej prehliadky filmu a videa. Febiofest 2011 sa už tradične skladá najmä z českej časti, ktorá štartuje v Prahe. Následná slovenská putuje neskôr do Bratislavy a ďalších slovenských miest.