How I Met Your MotherSlovenský názov: Ako som spoznal vašu mamu

Žáner: Situačná komédia (romantická)
Krajina pôvodu: Spojené štáty americké
Minutáž: 25 minút
Rok produkcie: 2005 – ???

Seriál vytvorili: Carter Bays, Craig Thomas
Scenár: Carter Bays, Craig Thomas, Chris Harris, Kourtney Kang a ďalší

Réžia: Pamela Fryman

Hrajú: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Bob Saget, Lyndsy Fonseca, David Henrie a ďalší

Seriál How I Met Your Mother je romantická situačná komédia, ktorú vytvorila televízia CBS. Vysielať sa začala 10. septembra 2005, pričom jeho úspech mu zaručil aj ďalšie pokračovania. V súčasnosti má seriál štvrtú sériu, ktorá sa vysiela každý pondelok na obrazovkách divákov CBS v USA.

Hlavnými postavami, okolo ktorých sa točí prakticky celý seriál je Tod Mosby, ktorého v seriáli stvárnil Josh Radnor a jeho kamarát Marshall, ktorého si zahral Jason Segel. Tod si uvedomí, že potrebuje konečne nájsť skutočnú lásku, pričom štartovacím impulzom je preňho požiadanie o ruku jeho najlepším kamarátom Marshallom. Ten sa rozhodne vziať si za ženu svoju dlhoročnú priateľku Lily (Alyson Hannigan), ktorá je učiteľkou v materskej škôlke.

Toda to naštartuje a rozhodne sa vo svojom živote posunúť o krok ďalej, pričom v jeho boji mu pomáha ďalší kamarát Barney (Neil Patrick Harris). Barney je starý mládenec, ktorý Todovi pomáha spoločne so svojimi nezvyčajnými názormi a zaručenými návodmi, ako získať ženu.

Nakoniec sa Todovi podarí zoznámiť s Robin (Cobie Smulders), o ktorej si myslí, že je tou jedinou a pre neho pravou a skutočnou láskou. Netuší však, čo si preňho ešte život do budúcna pripravil…

How I Met Your Mother How I Met Your Mother

Seriál How I Met Your Mother prináša zaujímavý pohľad na život niekoľkých mladých ľudí, ktorí sa snažia vo svojom živote nájsť skutočnú lásku. Život im však pripravuje neustále nemilé prekvapenia, s ktorými sa musia vysporiadať. How I Met Your Mother je výbornou situačnou komédiou so všetkým, čo k tomu patrí. Svojím humorom pripomína podobne úspešný seriál zo života mladých ľudí v podaní amerického seriálu Priatelia.

Na Slovensku začne tento seriál vysielať televízia JOJ pod názvom Ako som spoznal vašu mamu. Seriál bude vysielať každú sobotu od 11:00, pričom ho bude dávkovať v dvojbloku, čiže v dvoch epizódach naraz. Prvé dve epizódy môžu slovenský diváci nájsť vo svojich televíznych obrazovkách už zajtra, čiže 11. 10. 2008.