Odvaha amerického priemyslu nepozná hraníc. Potom čo „úspešne“ zremakovala 90% hororov Made in China sa pustí do „novej“ verzie klenotu svetovej kinematografie, surrealistickej drámy Federica Felliniho, 8 a ½.

Tento legendárny príbeh ovenčený dvomi Oscarmi (kostýmy a zahraničný film) hovorí príbeh režiséra Guida, ktorý zaživa momentálnu krízu pri nakrúcaní najnovšieho filmu. Realita sa mu prelína so snami a sny sa mu prelínajú s obrazmi z minulosti.

Najnovšia, muzikálová (!) verzia s názvom Nine však (chvalabohu) nebude vychádzať z klasického filmu úplne. Hlavným zdrojom mu bude broadwayský muzikál, ktorý čerpal najmä z už spomínaného filmu. Marcella Mastroianiho vystriedal na doskách Antonio Banderas, ktorý za svoj výkon dostal nemalé pochvaly od kritiky a odniesol si zaň aj niekoľko prestížnych ocenení.

Tak a teraz to hlavné. Réžie snímku sa ujme Rob Marshall (Chicago), pričom scenár napísal Michael Tolkin, autor skvelého Altmanovho Hráča, či úspešnej drámy Changing Lanes. Obsadenie zatiaľ nie je známe, i keď je priam stopercentn,é že sa vo filme objaví Antonio Banderas. O úlohy vo filme je však nemalý záujem. Zubami nechtami sa chcú do filmu dostať Demi Moore, Juliette Binoche či dokonca aj Katie Holmes.

Ako toto všetko skončí uvidíme v roku 2008.