NOCvKINEPo takmer roku opäť prinášame obľúbené filmové podujatie NOCvKINE. 21. októbra 2009 v trnavskom kine Hviezda čakáme všetkých priaznivcov kvalitného filmu.

Projekcie začínajú o 18:00. Prestávky medzi filmami sú cca 20 minút. Občerstvenie vo forme bufetu zabezpečené až do ranných hodín v vestibule kina.

PROGRAM NOCvKINE 4:

18:00
Veselé Vianoce, pán Lawrence
vojnová dráma
r. Nagisa Oshima (Veľká Británia / Japonsko)
1983, 124 min.

Dej sa odohráva v japonskom zajateckom tábore na ostrove Jáva v roku 1942. V tábore je len jeden väzeň, ktorý hovorí aj japonsky a to plukovník Lawrence (Tom Conti). Ten je donútení sadistickým seržantom Harom zúčastniť sa mučenia a vynúteného harakiri jedného z dozorcov. Po intervencii u veliteľa tábora je poprava odložená. Ostatní japonskí dôstojníci sa začínajú na zajatcoch mstiť, pretože sa obávajú ovplyvňovania veliteľa tábora plukovníkom Lawrencom. Napätie sa ešte zvýši, keď sa v tábore objaví nový, záhadný zajatec Celliers (David Bowie) , ktorý je Angličan a odmieta sa podriadiť japonskému drilu. Brutalita dozorcov sa neustále stupňuje, pretože vo vojne u ľudí vystupujú do popredia najmä skryté zvieracie pudy a ich civilizovanosť sa vytráca. Prečo ale Veselé Vianoce, pane Lawrence“?

20:20
Cashback
komédia
r. Sean Ellis (Veľká Británia)
2006, 102 min.

Po búrlivom rozchode trpí Ben nespavosťou. Aby sa úplne nezbláznil, vezme nočné smeny v supermarkete. Pozoruje zákazníkov a jeho fantázia sa rozbehne na plné obrátky. Vo svojich predstavách dokáže zastaviť čas, atraktívne ženy sa vyzliekajú a on kreslí ich skice. Najviac ho priťahuje Sharon, dievča za pokladňou, ktorá možno pozná liek na jeho nespavosť.

22:20
Volavka
akčná kriminálna dráma
r. Wai Keung Lau, Siu Fai Mak (Hong Kong)
2002, 97 min.

Dvaja kadeti donútení nasledovať dve rôzne cesty. Ming bol naverbovaný vodcom najväčšieho hongkongského gangu, aby sa infiltroval do polície ako tajný vyzvedač. Policajt Yan sa medzitým úspešne infiltroval do gangu a získava si dôveru mafiánskeho bossa a Ming je povýšený do CIB – útvaru zvláštneho spravodajstva, oddelenia pre vyšetrovanie vnútorných záležitostí. Polícia má podozrenie, že v jej radách niekto , a tak potrebuje volavku.

Príbeh tohto filmu vám je zrejme povedomý. Jeho remake totiž s veľkým úspechom nakrútil Martin Scorsese pod názvom Na druhej strane (The Departed). Podľa mnohých je však Volavka lepšia. Čakajú nás skvelé herecké výkony a výborná réžia.

00:10
Traffic – Nadvláda gangov
kriminálny thriller
r. Steven Soderbergh (USA / Nemecko)
2002, 141 min.

V Spojených štátoch je pre teenagera ľahšie dostať sa k heroínu než k alkoholu. Drogy sú jednoznačným strašiakom najmocnejšej zeme sveta. Niektorí sa ho môžu snažiť nevidieť, iní viesť možno zdánlivý beznadejný boj. Slovo „traffic“ má v angličtine tri rôzne hlavné významy – doprava, obchod a styky. Vo svete drog, ktorý sa týka úzkej skupiny ľudí len zdanlivo, sa vyskytujú všetky tri – narkoobchod, jeho distribúcia a rozbujňelá sieť korupcie a vplyvných stykov.

Majstrovská snímka Traffic – Nadvláda gangov popisuje a komentuje celý proces drogového biznisu. V hlavných úlohách Michael Douglas, Benicio Del Toro a Catherine Zeta-Jones.

02:40
Ju-on: Nenávisť
horor
r. Takashi Shimizu (Japonsko)
2003, 92 min.

Vyzerá ako obyčajný, ale jeho atmosféra je iná. Kedysi sa v ňom niečo stalo… je v ňom zlo, hrôza zachvátila celý tento dom. Prízrak sa zrodil a ovláda toto miesto. Každý z jeho obyvateľov zažíva hrôzostrašné nadprirodzené zážitky… nie je iná šanca než očistiť ho.

Film o smrtiacom dome, ktorý ukrýva kliatbu s názvom ju-on – každý, kto zomrie v návale zlosti zostáva na mieste, kde býval. Ak sem príde niekto ďalší, zomiera a zrodí sa ďalšia kliatba. Ju-on: Nenávisť inšpiroval mnoho ďalších hororov, ale žiadne, ani jeho vlastné remaky od rovnakého režiséra, nedosiahli kvalít originálu.