Dnes, teda 30.11.2007, sa o 19.00 uskutoční v priestoroch multikina Palace Cinemas slávnostné otvorenie deviateho ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava a to premietaním najnovšieho slovenského filmu Polčas rozpadu, ktorý bude dokonca súťažiť v súťažnej časti festivalu. Na toto slávnostné otvorenie sa nedá dostať bez pozvánky a tak pre bežného diváka začne festival v sobotu 1.12.2007 v popoludňajších hodinách, keď si návštevník festivalu môže pozrieť v piatich kinosálach súťažné aj nesúťažne filmy festivalu. Festival oficiálne končí 7.12.2007 Záverečným ceremoniálom o devätnástej hodine.

Filmy na festivale sú rozdelené do sekcií. Hlavná, súťažná sekcia, má názov Medzinárodná súťaž prvých a druhých hraných filmov a okrem nášho filmu Polčas rozpadu je možnosť v nej zhliadnuť ešte ďalších štrnásť filmov, napríklad izraelsko-francúzsku Medúzu, alebo filmy z maďarskej, estónskej, poľskej a francúzskej kinematografie. Druhou hlavnou sekciou festivalu je sekcia Made in Europe v rámci ktorej budú premietané zaujímavé európske filmy, z ktorých stojí za zhliadnutie určite tohtoročný víťaz Zlatej palmy v Cannes, rumunský film 4 mesiace, 3 týždne a 2 dni. Ak máte chuť na filmy, ktoré vybočujú z pojmu bežný film, tak sa orientujte na filmy zaradené v sekcii Proti prúdu, kde sú vybrané filmy, ktoré si len tak ľahko divák u nás nemôže pozrieť. Sekcií na festivale je celkovo jedenásť a tak by si každý divák mal nájsť niečo, čo ho zaujme.

Veľmi dôležitou súčasťou každého festivalu je porota, ktorý zvykne byť zložená zo známych osobností filmu. Predsedom hlavnej poroty na deviatom ročníku Medzinárodného filmového festivalu Bratislava bude nemecký producent a režisér Jan Harlan, ktorý je známy najmä vďaka dlhoročnej spolupráci s kultovým režisérom Stanley Kubrickom (bol dokonca jeho švagrom) o ktorom po jeho smrti natočil výborný dokument s názvom Stanley Kubrick: Život v obrazoch. Medzi ďalších členov poroty patrí ešte známa česká herečka Klára Issová, scenáristka Prima Rusdi z Indonézie, slovenská scenáristka a režisérka Zuzana Liová a netradičný singapúrsky režisér Royston Tan.

Viac informácie je možné nájsť na stránke festivalu