Crank„Zdravím, som Chev Chelios, a dneska zomriem.“

Takto sa k nám z upútavky prihovára Jason Statham, kedysi dvorný herec „britského Tarantina“ Guya Ritchieho, dnes novodobá akčná superhviezda, ktorého ani nie tak herecké, ako bojové umenie ste si mohli vychutnať naposledy v pokračovaní úspešného thrilleru Kuriér.

Príbeh jeho nového filmu, Crank, ktorý k nám zrovna mieri do kín, je viac než zaujímavý..

Chev sa ráno zobúdza priam neschopný pohybu. Zazvoní mu telefón a hlas na druhom konci mu oznámi že mu v žilách koluje veľmi účinný japonsky jed, zvaný Japonsky koktail a na posledné chvíľke svojho života, ma necelú hodinu. Ako sa ukáže, Chev je profesionálny zabijak, ktorý svoju poslednú obeť nechal utiecť, aby mohol začať nový život so svojou priateľkou (Amy Smart, pamätáte si ju z komédie Starsky & Hutch) Eve, a jed je akýsi darček na rozlúčku.

Chev však zisti že predlžiť si život môže vďaka tomu, že svoje srdce udrží v neustálom adrenalíne a tak nás čaká ďalšia krvavá cesta za pomstou (kolka už??)…

Réžie, rovnako ako aj scenára, sa ujala dvojica nováčikov Mark Neveldine a Brian Taylor. V ďalších úlohách sa popri Jasona Stathama a Amy Smart objavia opäť herecky nie veľmi oťukaný Efren Ramirez, Jose Pablo Cantillo, Dwight Yoakam, Carlos Sanz a Reno Wilson. Vzhľadom na prevažne televízne skúsenosti hercov by sme teda nemali čakať koncert roka.. Ako zaujímavosť môžeme spomenúť že v malej epizódnej úlohe sa objaví jeden zo spevákov nu-metalovej skupiny Linkin Park, Chester Bennington.

Crank Crank

Film mal premiéru v USA 1. septembra tohto roku a napriek tržbám, ktoré by mohli označiť tento film ako prepadák, mal celkom pozitívny ohlas u kritikov, ktorý ho označili ako za po dlhšej dobe originálny thriller. S rozpočtom dvanásť miliónov dolárov si na seba Crank zarobil cez 30 miliónov dolárov.

Či sa mu podarí presvedčiť slovenské publikum môžete zistiť aj vy, už 30-teho novembra tohto roku.