Kate BeckinsalePravidelne sa umiestňuje na popredných priečkach rebríčkov hodnotiacich ženskú krásu a príťažlivosť z radov významných svetových osobností tých najprestížnejších svetových magazínov, no jej výnimočný, až nadpozemský vzhľad rozhodne nie je to jediné, čím dokáže táto rodená Angličanka zaujať.

Kate Beckinsale sa narodila 26. júla 1973 v Londýne a vzhľadom k tomu, že jej otec Richard Beckinsale bol známy komik a jej matka Judy Loe bola tiež herečka, bola predurčená na to, aby sa aj ona stala herečkou. Mala len päť rokov, keď jej otec zomrel na infarkt. O ňu a jej štyroch bratov sa teda musela starať matka sama. Už odmalička prejavovala Kate svoj blízky vzťah k umeniu. Na balet začala chodiť ešte v predškolskom veku a neskôr sa venovala písaniu poviedok a básní, za ktoré získala aj prestížne ocenenia. Po skončení strednej školy sa prvýkrát objavila pred kamerou v televíznom filme One Against the Wind, no prekvapujúco sa nerozhodla pre štúdium herectva, ale išla študovať francúzsku a ruskú literatúru na Oxfordskú univerzitu. V treťom ročníku sa ale rozhodla so školou skončiť a začala sa naplno venovať herectvu.

Kate Beckinsale

Jej filmovým debutom sa stalo Shakespearovo Veľa kriku pre nič (1993) v réžii Kennetha Branagha. Nasledovalo niekoľko ďalších britských filmov, v ktorých sa Kate objavovala zväčša vo vedľajších úlohách, až na seba výraznejšie upozornila v americkej dráme Takmer bez šance (1999), kde si spolu s Claire Danes zahrali maturantky, ktoré sa vybrali na dovolenku do Thajska, no balík tvrdých drog, ktoré v ich batožine objaví miestna polícia radikálne ovplyvní ich životy. Aj keď išlo o nie príliš vydarenú ženskú variáciu Polnočného expresu, niečo z tohto filmu sa určite každému (aspoň mužskému) divákovi vrylo do pamäte, a to práve krása Kate Beckinsale.

Nasledovala ďalšia z kostýmových úloh vo hviezdne obsadenom filme Zlatá čaša (2000) a v ďalšom roku prišiel prvý významný komerčný úspech – pohľad na jeden z najvýznamnejších okamihov 2. svetovej vojny v podaní producentsko-režisérskej dvojice Jerry Bruckheimer – Michael Bay Pearl Harbor, kde si zahrala zdravotnú sestru Evelyn, zmietajúcu sa láskou medzi Benom Affleckom a Joshom Hartnettom. V tom istom roku sa ešte zaskvela po boku Johna Cusacka vo vydarenej romantickej komédii Láske na stope.Po dráme Laurel Canyon (2002) prišla prvá naozaj hlavná postava vampírskej bojovníčky Selene v akčnom horore Underworld (2003). Tu sa zoznámila s režisérom Lenom Wisemanom, za ktorého sa v roku 2004 vydala. Protipólom k jej predošlej postave bola úloha v akčnom dobrodružstve Stephena Sommersa Van Helsing, kde stvárnila pre zmenu lovkyňu upírov.

Kate Beckinsale

Za najlepší film, v ktorom sa zatiaľ Kate objavila, možno bez debát považovať výpravný životopis mediálneho magnáta Howarda Hughesa Letec pod režijnou taktovkou Martina Scorseseho, kde sa prevtelila do vtedajšej hereckej krásky Avy Gardner. V roku 2005 sa vrátila k postave upírky Selene v Underworld: Evolution, aby potom úplne zmenila žáner a zahrala si manželku Adama Sandlera v sci-fi komédii Klik – život na diaľkové ovládanie. Vďaka jej najnovšiemu filmu Motel smrti sa musela preorientovať späť na hororový žáner, no čo sa týka jej najbližších filmových projektov, malo by ísť o drámy, kde by mala mať väčšiu šancu ukázať aj svoje herecké prednosti a možno sa konečne dočká aj nejakého toho významnejšieho ocenenia. Talent na to určite má.