Mŕtvi neumierajú
Jarmuschov návrat do detstva

Michal Klembara / Recenzie /

Jima Jarmusha upodozrievam, že tento film urobil najmä sám pre seba. Dotiahol si množstvo svojich obľúbených hercov z predchádzajúcich spoluprác a pokúšal sa vzdať poctu autorom, na ktorých tvorbe vyrastal, inšpirovali ho a priviedli k filmárčine.

Fest Anča 2019: Nútené provizórium so cťou

Juraj Kovalčík / Téma /

Anču 2019 výrazne poznačil požiar na Stanici-Záriečie. Znížila sa návštevnosť a organizátori šetrili aj na sprievodnom programe. Hlavný program – animované filmy – mal však opäť vynikajúcu úroveň. Do súťaže sa prihlásilo círka 1200 filmov. Aj slovenská súťaž sa tento rok blysla, v priemere boli vybrané filmy pre mňa lepšie než pred rokom.

Yesterday
Pocta Beatles

Ján Janočko / Recenzie /

Hudobných filmov zrejme nie je nikdy alebo aspoň v poslednom čase dosť, a tak je v kinách Yesterday. Ak viete o hudbe aspoň niečo, určite už podľa názvu tušíte, že snímka s týmto názvom bude nejako súvisieť s Beatles. Netradičné „oživenie“ má pomerne originálny nápad, ktorý vyvolá úsmev na tvári.
VIFI FEST prinesie filmové premietania do desiatich slovenských obcí

Press / Správy /

V dňoch 19. – 21. júla 2019 sa uskutoční druhý ročník unikátneho projektu, ktorý prináša na slovenský vidiek filmové projekcie. VIFI FEST, teda „VIdiecky FIlmový FESTival“ vlani do pilotného ročníka zapojil sedem obcí, tento rok ich počet stúpol na desať. Premietania v nich majú slúžiť na posilňovanie vzťahov v lokálnych komunitách a zapájanie miestnych priamo do aktívnej organizácie kultúrneho podujatia.