Hollywood
Rozprávka pre dospelých

Ján Janočko / Seriál /

Hollywood je veľmi svojská miniséria, ktorej buď prídete na chuť a bude vás baviť, alebo pri nej budete len kývať plecami. Miestami nudná, miestami vtipná, inokedy až hlúpa. Rozhodne nie katastrofálna, určite však nie výnimočná. Skrátka, priemer, ktorý hovorí o Hollywoode, aký by mohol byť, keby…

Nikdy nehovor nikdy
Trucovitý remake bondovskej klasiky

Martin Zielosko / Kult /

Vo filmových memoároch ostane film navždy zapísaný ako jedinečný počin vytvorený na truc kultu Jamesa Bonda s celým jeho našuchoreným anglickým pozlátkom. Škótsky velikán Sean Connery pre mňa ostáva hereckou legendou, ktorá sa nebála otvorene nakopať biznis mašinériu britsky nadradeného šovinizmu. Pritom bol od začiatku jej neoddeliteľnou súčasťou.


Ján Janočko / Seriál /

Into the Night je miniséria tak svieža a napínavá, že by bola hlúposť ju neodporučiť. Fungujúca premisa je natoľko kvalitná, že seriál drží pohromade. Šesť epizód nie je príliš dlhých a možno aj vzhľadom na to, že ide o európsku produkciu, sa seriál prekvapivo vyhýba priveľkým dávkam klišé.V SIETI opäť v kinách

/ Správy /

Dokumentárny film českých režisérov Víta Kusáka a Barbory Chalupovej V SIETI o zneužívaní detí na internete sa vracia do kín. Film mal slovenskú premiéru 5. marca a počas piatich dní svojej distribúcie ho po celom Slovensku videlo 7500 návštevníkov. Po opätovnom otvorení kín sa postupne vracia k svojim divákom.
V kamenných kinách a multiplexoch bude film naplno nasadený od začiatku júna. Film je určený aj pre školy a jeho distribúcia je spojená s osvetovou kampaňou Stalo sa TO, ktorá poukazuje na sexuálne zneužívanie detí a mladých ľudí v online priestore.

Asociácia slovenských kameramanov ponúka prvý online masterclass, ktorým predstaví najnovšiu kameru Canon C300 Mark 3

Press / Správy /

Asociácia slovenských kameramanov (ASK) ponúka prvý online masterclass filmového svietenia, ktorým predstaví najnovšiu kameru Canon C300 Mark 3. Kameraman Lukáš Teren (ASK) zvolil atraktívny štýl filmového svietenia pre žáner cyberpunk, workshop bude moderovať kameraman Maroš Žilinčan (ASK). Majstrovský kurz určený profesionálom, ale aj filmovým fanúšikom a študentom sa bude streamovať online z profesionálnych filmových štúdií Shining v Stupave vo štvrtok 28. mája 2020 o 19.00 hod., bezplatne.